Звіт Alphabet за перший квартал 2020: виручка зросла на 13%, доходи від реклами стрімко падають

Материнська компанія Google Alphabet опублікувала фінансовий звіт за перший квартал 2020 року. Про це пише Engadget.

Загальний дохід Alphabet виріс на 13% або до 41,2 млрд доларів, 6,8 млрд з яких – чистий прибуток (зростання на 1,5%). Основою для такого показника стало зростання в пошуковій сфері, YouTube і хмарних обчислень. Зокрема, дохід YouTube склав 4 млрд доларів, а підрозділу хмарних обчислень Google виріс на 55%, до 2,8 млрд доларів.

Генеральний директор холдингу Сундар Пічаї відзначив високі доходи від реклами в перші два місяці 2020 року і сильне падіння в березні. На тлі пандемії пошуковик Google на своєму піку показував чотириразове підвищення активності навіть у порівнянні з трансляцією головної спортивної події року в США – Super Bowl.

Проте, фінансовий директор Google Рут Порат пророкує, що наступний квартал буде нелегким, оскільки виручка від реклами, що залишається найбільшим джерелом доходу компанії з великим відривом, продовжить падати.

Також Пічаї розповів про зростання часу, проведеного користувачами на YouTube, зокрема, на прямих трансляціях. Зросла і кількість завантажень додатків для Android – з лютого по березень на 30%. В цілому, Google має більше 2,5 мільярда щомісячних активних пристроїв в Google Play. Але в цьому кварталі компанія побачила зниження активності пристроїв через падіння світового споживчого попиту.

Нагадаємо, Google зобов’яже рекламодавців вказувати свою країну

Фото: Reuters