Журналісти показали хронологію подій в Капітолії за допомогою 500 відео з Parler

Видання ProPublica запустило проект з 500 відеороликами, знятими в Вашингтоні, округ Колумбія, 6 січня, в день заворушень в Капітолії, безпосередніми учасниками тих подій. Відео були отримані з соціальної мережі Parler, популярної серед прихильників Трампа.

На сайті відео доступні в хронологічному порядку, а орієнтуватися в них можна за допомогою тимчасової шкали, а також сортувати їх по загальному розташуванні: навколо Вашингтона, біля Капітолію і всередині Капітолію. Таким чином можна простежити всю хронологію трагічних подій – від промови Трампа до захоплення протестувальниками Капітолію.

У супровідному коментарі ProPublica зазначає, що в результаті вийшло більше 500 відеороликів. Автори проекту спочатку отримали відео від анонімного програміста, який заархівував більше 1 мільйона кліпів з Parler. Потім ProPublica відібрала близько 2500 відео в залежності від часу завантаження і даних про їх місцезнаходження. З них було відібрано понад 500 відеороликів, які, на думку редакції, заслуговують висвітлення в ЗМІ та мають відношення до подій того дня.

Нагадаємо, розробник створив інтерактивну карту штурму Капітолію на основі відео з Parler