Засновник Alibaba Джек Ма не з’являється на публіці вже 2 місяці після конфлікту з владою Китаю

Джек Ма, 56-річний мільярдер, засновник Alibaba і Ant Group, не з’являвся на публіці більше двох місяців, говориться в матеріалі Джесіки Юн для Yahoo Finance.

Нещодавно Ма опинився в центрі уваги, коли влада Китаю почали обмежувати його бізнес-імперію. В кінці грудня китайські регулятори почали антимонопольне розслідування відносно Alibaba, найбільшої в країні компанії електронної комерції. А в листопаді Китай ввів правила, які зупинили масове первинне публічне розміщення акцій Ant Group, Фінтех-компанії Ма.

Нові правила були введені через кілька тижнів після того, як Ма розкритикував систему фінансового регулювання Китаю на конференції в Шанхаї. Повідомляється, що Ма відкинув глобальні фінансові правила, які використовуються Китаєм, назвавши їх «клубом літніх людей» і сказав, що «ми не можемо використовувати вчорашні методи для регулювання майбутнього».

У відеоінтерв’ю в серпні 2019 роки бізнесмен Гуо Венгуі, який втік з Китаю в 2014 році і назвав себе інформатором, що викриває корупцію в країні, сказав, що Ма, швидше за все, потрапить до в’язниці або помре в наступному році, тому що Китай хоче «забрати» прибуткову Ant Group Ма.

Минулого тижня уряд Китаю наказав Ant Group, що володіє найбільшою в Китаї платформою цифрових платежів Alipay, обмежити свою діяльність, назвавши її корпоративне управління «ненадійним».

Нагадаємо, рекордне IPO китайської корпорації Ant Group відкладено