Європейських регуляторів закликають покарати Apple за прослуховування користувачів за допомогою Siri

Колишній підрядник Apple, Тома Ле Бон’єк, звинуватив компанію в масовому прослуховуванні користувачів за допомогою голосового помічника Siri. Він настійно просить регуляторів ЄС вжити заходів щодо американської корпорації, пише газета The Guardian.

Тома Ле Бон’єк подав заяву про порушення Apple прав споживачів в офіси всіх європейських регуляторів, які займаються контролем збору і зберігання даних.

«Я стурбований тим, що великі IT-компанії продовжують прослуховувати населення, хоча громадянам ЄС кажуть, що у них діє один з найжорсткіших законів щодо захисту даних», – підкреслює Тома.

Він звинувачує компанію в записуванні і аналізі розмов користувачів, тим самим «продовжуючи ігнорувати і порушувати фундаментальні права людини і збирати величезні масиви даних».

У 2019 році Apple опинилася в епіцентрі скандалу після того як субпідрядник Тома Ле Бон’єк звинуватив її в запису і зберіганні без відома користувачів аудіозаписів їх взаємодій з голосовим помічником Siri. Корпорація вибачилася і пообіцяла все виправити, однак, за словами Ле Бон’єка, продовжує цю практику до цього дня.

Нагадаємо, у Німеччині попередили посадовців про небезпеку використання WhatsApp

Фото: Reuters