Як знайти музику у Spotify. Інструкція

Уже тиждень в Україні працює Spotify — стрімінговий сервіс для прослуховування музики, який в нашій країні чекали майже з таким же нетерпінням, як Ikea та H&M. Тепер українці можуть користуватися всіма благами сервісу з алгоритмами пошуку музики, а також вбудовувати треки в інші додатки, наприклад, в Instagram та Tinder.

При реєстрації Spotify просить вибрати декількох ваших улюблених виконавців зі списку — це перший крок для формування алгоритмів, які будуть визначати, що ви слухаєте, і що вам можна запропонувати. «Процес» публікує путівник по Spotify, який допоможе розібратися в новому для України додатку.

Радіо

Як і в інших аналогічних програмах, в Spotify є радіо — найпростіша функція, яка шукає треки, схожі на ті, що ви слухаєте. Радіо Spotify можна налаштувати за конкретною композицією, за виконавцем або плейлистом. В результаті ви отримаєте багатогодинний плейлист, який можна зберегти у своїй бібліотеці. Для цього потрібно лайкнути його.

Відкриття тижня

Одна з тих функцій, якими славиться Spotify. Це персоналізований плейлист, що формується на основі історій прослуховування, зокрема на історіях інших користувачів зі схожими вподобаннями.

Цей плейлист оновлюється щопонеділка і пропонує 30 нових композицій. Його потрібно встигнути зберегти до наступного понеділка, коли Spotify збере свіжу добірку. «Відкриття» — закритий плейлист, але його можна зробити доступним для всіх, ділитися з друзями та навіть можна підписатися на публічні «Відкриття тижня» інших користувачів. Плейлист знаходиться у вкладці «Тільки для тебе».

Редакційні плейлисти

У Spotify працюють редактори, які складають локалізовані добірки для користувачів з різних країн.

  • Українська версія глобального плейлиста Top Hits показує треки популярних українських та зарубіжних виконавців.
  • Плейлист Perfect Day з музикою, що підходить під ваші смаки.
  • Підбірка Work from Home для тих, хто працює з дому, дотримуючись карантинних обмежень.
  • Mega Hit Mix — плейлист з найпопулярнішими композиціями останніх кількох років.
  • Ностальгічний плейлист модних нині 90-х: All Out 90s.

Радар новинок

Ще один персоналізований плейлист — щоп’ятниці він пропонує 30 нових пісень виконавців та музикантів, яких ви слухаєте найчастіше або на яких підписані. Плейлист можна регулювати за допомогою лайків та дизлайків, поступово він навчається, і пропонує все більш актуальні треки.

«Радар новинок» захований у вкладці «Тільки для тебе».

Мікс дня

Ще одна персоналізована добірка на основі найпопулярніших жанрів у користувача. Spotify аналізує все прослухане вами та ділить його на жанри. Плейлист збирає як треки, які ви вже слухали, так і нові відкриття.

Залежно від музичних смаків у кожного користувача може бути до шести міксів. Плейлисти повністю не оновлюються, щодоби до них потрапляють нові треки.

Чарти

Цей розділ допомагає стежити за найпопулярнішими хітами у різних країнах та оновлюється постійно. Україна в списку поки що відсутня.