Як змінився попит на інтернет-банкінг під час карантину. Коментар експерта

Пандемія коронавірусної інфекції змусила банки радикально змінити методи взаємодії з клієнтами. Згідно з новим дослідженням консалтингової компанії Boston Consulting Group (BCG), 24% клієнтів банків планують менше відвідувати відділення або повністю відмовитися від відвідувань.

Фахівці BCG досліджували ситуацію на основі даних понад п’яти тисяч респондентів на 15 банківських ринках. Під час коронакризи попит на інтернет-банкінг особливо виріс серед міленіалів та покоління Z. 44% опитаних учасників віком від 18 до 34 років розповіли, що вперше скористалися інтернет-банкінгом або мобільним додатком банку.

В ході пандемії зростає лояльність до банків — усього 5% респондентів BCG розкритикували реакцію банків на коронакрізіс. При цьому чверть опитаних рекомендували послуговуватися банками, що говорить про позитивний прогнозі реакції банку на пандемію.

Фахівці прогнозують, що тенденція на перехід від фізичного банкінгу до інтернет-банкінгу збережеться. Однак персональні контакти з менеджерами відділень і особистими менеджерами все ж залишаться важливими для клієнтів.

«Процес» запитав, як коронакриза відбилася на українському інтернет-банкінгу, у голови правління IBOX Bank Галини Хейло:

Карантин істотно розширив використання людьми банківських онлайн продуктів. Навіть ті, хто завжди вважав за краще користуватися готівкою і ті, хто боявся або не вмів проводити платежі іншим способом, були змушені перейти на інтернет-банкінг. А одного разу спробувавши, клієнти вже не відмовляються від свого комфорту. Отже, ринок онлайн продуктів зростає та має значний потенціал. Згідно з даними провідних банків, обсяг Р2Р перекладів за останні два місяці зріс на 50%, онлайн-покупки — на 30%.

На тлі коронавірусної кризи відомий британський необанк Revolut вперше почав працювати як ліцензований банк у Східній Європі — в Литві. Тепер 300 тисяч клієнтів Revolut зможуть користуватися депозитними рахунками, а їхні внески будуть захищені литовською державною компанією, що страхує вклади та інвестиції.

Revolut отримав ліцензію від Банку Литви і Європейського центробанку наприкінці 2018 року. У планах стартапу — подальше розширення у Східній та Центральній Європі з офісом в Литві. Зараз в Вільнюсі працюють 170 співробітників, що займаються підтримкою клієнтів, банківськими операціями та маркетингом.