Як повернути співробітників до продуктивної і безпечної роботи в офісі

У своїй колонці CEO fintech-компанії LeoGaming Альона Дегрік розповідає про те, як компанія створила алгоритм повернення до безпечної роботи в офісі

Минуло вже більше 4 місяців після початку карантину в Україні. Більшість компаній перейшла на віддалену роботу. На початку карантину багато співробітників зіткнулися з незручністю роботи з дому, а керівництво компаній намагалося максимально оптимізувати робочі процеси і полегшити перехід для своїх команд. Тоді я вже писала блог про збереження ефективності бізнесу в умовах форсованого переходу на дистанційний режим. Але зараз ми адаптуємося до абсолютно нового режиму офісної роботи — міксу докарантинних реалій і досвіду віддаленої роботи. Кінець самоізоляції і вихід в офіс стали для співробітників не менш стресовими процесами після більш ніж двох місяців карантину. Навіть ті співробітники, які, здавалося б, з нетерпінням чекали повернення в офісну атмосферу, несподівано для самих себе зіткнулися з певними труднощами. Як ми вирішували ці проблеми?

Труднощі, з якими зіткнулися члени колективу, і як їх вирішувати

Страх та іпохондрія. У сьогоднішній ситуації абсолютно адекватно переживати за своє здоров’я і здоров’я рідних. Після такого тривалого карантину, стількох рекомендацій з безпеки і щоденної карантинної стрічки у всіх медіа в нас на підсвідомому рівні виробилося це побоювання. Тепер дорога до роботи, перебування серед великої кількості людей і нові знайомства представляють для нас певний бар’єр. Однак ми не можемо закритися вдома, поки не знайдуть вакцину.

У компанії ми вирішували це питання з турботою про співробітників. По-перше, були прописані і впроваджені нові правила офісу: температурний скринінг, постійне прибирання з протиранням поверхонь із підвищеним контактом, антисептики на вході словом, необхідний мінімум. В офісі завжди є запас масок, а при перших симптомах застуди співробітник відразу відправляється додому без оглядки на посаду або завдання.

По-друге, ми виводили команду в офіс поетапно, починаючи з тих, чия присутність в офісі найбільш необхідна. Перевагу віддавали тим, у кого є особистий транспорт, щоб зрозуміти, як відкриття громадського транспорту вплинуло на ситуацію в містах.

По-третє, ми оновили страховий поліс, який включає як базове лікування від COVID-19, так і частіші обов’язкові медогляди.

Втрата мотивації до роботи і соціальної взаємодії. Важливо пам’ятати, що протягом двох місяців ми не просто не ходили в офіс, а залишали будинок хіба що для покупки продуктів. Глобальна пандемія змусила багатьох людей відчувати занепокоєння, депресію і страх. Емоційні потреби співробітників похитнулися з різних причин, починаючи з побоювань втратити роботу і закінчуючи епідемією, небаченою з часів іспанського грипу.

У цій ситуації колективу потрібна психологічна підтримка. Так керівники відділів отримали завдання на індивідуальні бесіди з кожним із приводу можливих страхів виходу в офіс і ролі компанії в цьому. Обговорення успішних проектів і планів на майбутнє вплинуло позитивно: сама розмова щодо планів і перспективи показувала, що життя змінилося, але ніяк не закінчилося.

Дистанційка як вже звичний режим роботи. Зберігайте віддалену роботу в якості опції. Це дозволить забезпечити гнучкість роботи співробітників та їх задоволеність робочим процесом. Якщо ваш бізнес пережив карантин, то успішний досвід діджиталізації і віддалених командних зустрічей, отриманий під час карантину, уже у вас є. Але при цьому важливо не забувати контролювати ефективність роботи колективу.

Як команда LeoGaming поверталася до звичного (офісного) режима роботи

 Описані вище пункти і були використані при поверненні команди LeoGaming в офіс. Виходили з карантину ми по черзі, дотримуючись вказівок ВОЗ. Усі були раді живим зустрічам, офісній атмосфері і швидкій комунікації.

Однак очевидно, що за два місяці перебування вдома ми звикли до домашнього затишку і спокою. Щоб наші працівники відчували себе не менш комфортно в офісі, ми влаштовували спільні обіди, замовляли в офіс частування. Нам пощастило: онлайн-платежі за період пандемії лише зросли, тому все вище описане — заслуга того, що ми підтримали зростаючу динаміку. Це ваш найцінніший актив, на тлі якого навіть коронавірус — рівняння, яке можливо спростити.