Як користуватися PayPal з України | Інструкція

Наприкінці травня міністерство цифрової трансформації вирішило відновити діалог з американською платіжною системою PayPal про старт її роботи в Україні. Мінцифри також хоче залучити в Україну платіжні системи Stripe та Vapulus.

Питання PayPal в Україні піднімається досить часто — її повноцінний запуск був би зручний фрілансерам, які працюють з іноземними замовниками. Зараз PayPal працює в Україні в обмеженому режимі, вона приймає картки Visa та Mastercard українських банків лише для оплати товарів.

Про повноцінний вихід PayPal на ринок України повідомлялося ще в 2015 році, тоді ж Американська торгова палата підтримала старт роботи платіжної системи в Україні. У 2017 році Верховна Рада відхилила законопроект, який дозволив би використовувати в Україні зарубіжні платіжні системи, в тому числі PayPal.

У січні 2020 року Україна в особі президента Володимира Зеленського отримала відповідь від глави PayPal, що можливість виходу на наш ринок розглядається. У Дмитра Дубілета, який тоді обіймав посаду міністра Кабінету міністрів, на цей рахунок інша думка — він вважає, що Україна не цікава PayPal.

«Процес» розповідає, як все ж можна працювати із PayPal для отримання коштів. Наголошуємо, що PayPal в Україні легально працює виключно як електронний гаманець для оплати товарів або послуг.

Реєстрація

Ідентифікатор PayPal – це електронна пошта. При реєстрації потрібно вказати країну, в якій PayPal працює, і Україна не підходить, як і країни СНД, для яких виплати заборонені. Для реєстрації потрібно ввести фізичну адресу, який PayPal не перевіряє – можна ввести адресу, наприклад, однією з країн Євросоюзу і телефон однієї з країн, в якій платіжна система працює. Для цього можна купити місцеву sim-карту або попросити придбати її знайомих, які проживають за кордоном. Якщо вказати українські адреса і телефон, PayPal, як і належить, буде працювати тільки в односторонньому режимі – для оплати.

Щоб оплатити на eBay, Amazon або Aliexpress досить натиснути кнопку PayPal і оплатити товар.

Картка

Для оплати товарів можна використовувати картку Visa або Mastercard, випущену українським банком. Для отримання коштів можна прив’язати карту Payoneer. Умовно це також є незаконним, оскільки Payoneer не банк, але він видає картки, які працюють по всьому світові (без IBAN).

PayPal ставить обмеження на 2500 євро в рік, включаючи введення та виведення коштів. Якщо сума перевищить 2500 євро, платіжна система запросить підтвердження легальності коштів. Для цього потрібно відправити PayPal виписку по суб’єкту господарювання, зареєстрованому за кордоном. Або, наприклад, квитанцію по комунальним витратам за адресою, вказаною в профілі. Тому PayPal краще реєструвати на реальних людей, що живуть за кордоном. За відсутності документів будь-яке порушення або скарга призведе до блокування облікового запису.

Конвертація

Недолік використання PayPal в Україні — це подвійна конвертація, яка може досягати 8% від суми оплати при переказі з гривні на долари/євро.