Як Google бореться із недобросовісною рекламою, фішингом та фейками про COVID-19

Google щохвилини видаляє понад 5000 шахрайських рекламних оголошень, блокує мільйони недобросовісних роботодавців та фішингові сайти. Все це — частина роботи над безпекою пошуку. Достовірність інформації та реклами особливо важлива під час пандемії, коли інтернет переповнений фейковий новинами та шахрайськими пропозиціями.

В Google розповіли про те, як пошуковик знаходить шкідливу рекламу, обманні оголошення та як компанія справляється з роботою під час пандемії.

Відповідь на COVID-19

З початку спалаху коронавірусного захворювання у світі Google уважно стежить за діями рекламодавців, щоб захистити користувачів від маніпулятивної реклами, автори якої хочуть скористатися кризою. Під час розвитку ситуації в Google спостерігали різкий сплеск шахрайської реклами затребуваних під час пандемії товарів на зразок масок для обличчя. Такі оголошення рекламували товари із завищеною ціною, перебільшували якість продукту або публікувалися «продавцями», які ніколи не виконували замовлення.

У Google вже створили спеціальну робочу групу з приводу COVID-19, що працює цілодобово. У компанії впровадили нову технологію виявлення шкідливого контенту або вдосконалили існуючу систему захисту прав користувачів, щоб зупинити потік небезпечної реклами. Ці заходи працюють — за останні кілька місяців в Google заблокували десятки мільйонів оголошень, пов’язаних з коронавірусом, за порушення правил. В тому числі, за накручування цін, отримання вигоди з нестачі медичних товарів у світі, методів лікування, що вводять в оману та обман про виплати із безробіття.

При цьому коронавірус дійсно став важливою і постійною темою на порядку денному. Google працює над тим, щоб рекламодавці з різних галузей спокійно могли ділитися новинками по темі зі своєю аудиторією. Так, за останні тижні компанія допомогла запустити соціальну рекламу ГО, урядам, лікарням та постачальникам медичних послуг.

Безпека екосистеми реклами

Над дотриманням правил публікації контенту і реклами в Google працюють тисячі людей. У 2019 компанія видалила і заблокувала 2,7 мільярда неякісних рекламних оголошень — це 5000 штук щохвилини. Також були заблоковані понад 1,2 мільйона аккаунтів і видалена реклама з більш ніж 21 мільйона сторінок з мережі видавців за порушення правил Google. Як стверджують у компанії, блокування облікового запису, а не просто видалення окремої реклами або сторінки — особливо ефективний інструмент, до якого Google вдається в разі, якщо у рекламодавця або видавця було неодноразове порушення правил.

Захист від фішингу та клікбейта

Коли Google помічає, що в якійсь певній категорії реклами частіше зустрічається шахрайство, компанія намагається не допустити, щоб зловмисники скористалися попитом у користувачів. Один із прикладів такого — фішинг, поширена практика для збору особистих даних під хибним приводом.

У 2019 було зафіксовано багато випадків, коли фішингові сайти вимагали номери платіжних карт для оформлення документів. Ще один вид шахрайства — реклама з посиланнями «натисніть, щоб перейти далі». Після переходу користувачі завантажували віруси, які також крали їх особисті дані.

Для боротьби з фішингом у 2019 році Google зібрав команду, яка відстежує появу нових шахрайських оголошень. В результаті кількість подібної реклами знизилася майже на 50% у порівнянні з попереднім роком. У 2019-му Google заблокувала понад 35 мільйонів фішингових реклам і 19 мільйонів оголошень з «кліками».

Адаптація правил до нових умов

У деяких сферах інтернет-шахрайство зустрічається особливо часто. Все більше користувачів звертаються до фінансових онлайн-сервісів, на що реагують злочинці. Google фіксує зростання числа реклами позик з вводить в оману інформацією про умови кредитування. Для боротьби з цим компанія змінила правила, дозволивши показ тільки тих оголошень про кредити, в яких рекламодавець чітко вказує всі ризики і збори на своєму сайті або додатку. Завдяки цьому в 2019 році в Google видалили 9,6 мільйона оголошень, що в два рази більше, ніж роком раніше.

Наприкінці 2019 року компанія впровадила програму сертифікації для рекламодавців, які займаються переуступкою боргів. Люди, які шукають допомоги в цьому питанні, часто знаходяться в уразливому становищі, і їм потрібно максимально забезпечити безпеку. Нові правила Google допускають лише зареєстрованих місцевими регулюючими органами рекламодавців. Зараз компанія вивчає можливість розширення цього правила на більше число країн.