Як fintech допомагає (і ще може допомогти) у розвитку сфери охорони здоров’я

Isometric Healthcare and technology concept banner. Medical exams and online consultation concept. Medicine. Vector illustration

У своїй колонці CEO fintech-компанії LeoGaming Альона Дегрік розповідає про те, як фінансові технології рятують здоров’я

Коронавірус максимально актуалізував сегмент технологічних рішень у сфері охорони здоров’я. З огляду на діджиталізацію сфер банківської справи та управління особистими фінансами, яку ми спостерігали в останні роки, зрозуміло, що галузь охорони здоров’я могла б отримати вигоду із впровадження останніх тенденцій у свій спектр послуг.

Тренд на здоровий спосіб життя існує не один рік, завдяки чому створюються різні додатки з інтегрованою фінансовою складовою: планувальник дієт з абонплатою, новітні трекери здоров’я, онлайн-записи або консультації лікарів та багато іншого. Але в умовах пандемії будь-які подібні рішення як ніколи необхідні.

Звіт Fortunly каже, що більше 46% людей використовують виключно цифрові канали для виконання своїх фінансових завдань, а Finances Online прогнозують, що до кінця 2020 року 90% мобільних користувачів у всьому світі будуть постійно використовувати хоча б одну банківську платформу. У такому фокусі будь-які фінтех-проекти в медицині не тільки відповідатимуть «новій реальності» соціального дистанціювання, а значить будуть відповідати очікуванням аудиторії. Як саме?

Рахунки і страховки у банкінгу

Медстраховка  річ в Україні не найпопулярніша, але не тільки через свою недостатню діджиталізацію. Традиційно, у нас про своє здоров’я думають в останню чергу, адже на першому місці робота і сім’я, такі вже економічні реалії. Але коронавірус явно змусив багатьох звернути увагу на превентивні заходи.

Чи з’являться нові стартапи з такої суміжної ніші, крім вже існуючих? Сказати складно. А ось банки самі можуть почати інтегрувати більше медичних рішень у свої банкінги  по аналогії із добре знайомою всім екосистемою Приват24, у якій є набагато більше, ніж просто управління рахунками та оплата послуг.

Бази даних

Сфера охорони здоров’я являє собою велику мережу лікарень, приватних кабінетів, аптек та інших установ, які повинні вирішувати і задовольняти потреби своїх пацієнтів незалежно від того, звідки людина може прийти в будь-який момент. Завдяки впровадженню мережевих баз даних в охорону здоров’я, медичним установам буде набагато простіше відслідковувати записи, історію, вимоги та іншу інформацію кожного пацієнта.

Все це вже почала і частково розвивала наша медреформа. Але системі ще далеко до досконалості, тому розумно було б залучити найсильніші фінтех-бренди до подальшої розробки та розвитку системи.

Підвищена сек’юрність даних

Навіть якщо медична галузь не знаходиться під постійною загрозою витоку даних, конфіденційний характер її інформації повинен бути захищений будь-якою ціною  особливо на тлі нещодавніх витоків персональних даних через інші канали. Будь-який подальший розвиток електронної системи з картками пацієнта повинен супроводжуватися новими протоколами захисту. Це, у першу чергу, багатоетапна перевірка особистості та безпечні канали обміну даними між установами у випадках, коли пацієнтам доводиться міняти лікарів або медустанови з певних причин.

Онлайн-прийоми лікарів

Ослаблення карантину зовсім не означає, що всі повернулися із режиму самоізоляції до звичного життя. Коронавірус змінює звички багатьох людей, а бізнес вже починає реагувати на них, адаптуючи свої послуги. У їх число точно увійдуть проекти, які будуть надавати не тільки можливість онлайн-запису до лікаря, а й можливість провести віддалений прийом. Ясна річ, ми говоримо про первинні консультації, та й онлайн-прийом ніколи не замінить повноцінний. Однак попит на таку послугу з інтеграцією платіжного функціоналу вже є, і заперечувати його як мінімум безглуздо.