Як Цукерберг та Маск зіткнулися у ставленні до карантину

Мільярдери з Кремнієвої долини Ілон Маск та Марк Цукерберг у середу, 29 квітня, виступили з протилежними поглядами на заходи, покликані сповільнити поширення коронавірусної інфекції. Цукеберг, глава Facebook, підтримує карантин, в той час як Маск з Tesla називає вжиті заходи антидемократичними.

Ілон Маск називає «фашизмом» змушувати людей залишатися вдома. «Це не демократично, це не свобода. Поверніть людям їх чортову свободу», — заявив глава Tesla і SpaceX у звичному йому експресивному стилі. Цукерберг же сказав, що економічні наслідки пандемії та карантину виявляться більш довгостроковими, ніж здається зараз.

«Я стурбований тим, що занадто швидке пом’якшення карантину до того, як рівень захворюваності знизиться до мінімального рівня, практично гарантує спалаху в майбутньому і погані довгострокові наслідки для охорони здоров’я і економіки», — стверджує глава Facebook.

Головні офіси обох компаній розташовані в Bay Area, регіоні навколо затоки Сан-Франциско. Сім місцевих округів видали спільний наказ про самоізоляції їх жителів, випередивши каліфорнійські влади.

Компанія-виробник електромобілів Tesla і соцмережа Facebook зіткнулися з різними наслідками карантину. У Tesla спочатку чинили опір спробам каліфорнійської влади закрити їхній завод в Сан-Франциско на карантин, поки 19 березня не дійшли згоди з цього питання.

У Facebook, найбільшої в світі соцмережі, в березні впали доходи від реклами, але виросли показники відвідування через те, що люди проводять в інтернеті більше часу.

«Самоізоляції, чесно кажучи, я назвав би насильницьким висновком людей в їх будинках проти всіх конституційних прав. На мій погляд, це порушення свободи людей жахливими, неправильними методами, вони не для цього приїхали в Америку і створили цю країну», — так обгрунтовує Ілон Маск свою точку зору. «Це завдасть великої шкоди не тільки Tesla, але й іншим компаніям. І якщо Tesla переживе цю бурю, то багато невеликих компаній не зможуть», — додає бізнесмен.

У Цукерберга і Маска вже були розбіжності. У 2017 році між ними вибухнула перепалка про те, чи стануть роботи досить розумними, щоб вбивати своїх творців.

«Я говорив з Марком про це. Його розуміння предмета обмежена», — написав тоді Маск в Twitter про Цукерберга, який знецінив попередження Маска про небезпеку штучного інтелекту.

За матеріалами Reuters