Як виглядатиме перший космічний готель Voyager Station

Уже в 2027 році на навколоземній орбіті з’явиться перший в історії космічний готель під назвою Voyager Station. Станцію-готель, розроблену Orbital Assembly Corporation (OAC) можуть ввести в експлуатацію вже в 2027 році разом з усією необхідною інфраструктурою.

Космічна станція буде мати форму великого кільця. Для створення рівня гравітації, аналогічного місячному, станція буде обертатися навколо своєї осі.

Voyager Station включатиме багато з функцій сучасних круїзних лайнерів – тематичні ресторани, оздоровчі спа-центри та кінотеатри. Станція зможе прийняти на борт до 400 людей.

На зовнішньому кільці будуть закріплені 24 модуля розміром 20 на 12 метрів, частина з них будуть призначені для екіпажу та систем життєзабезпечення, інші для проживання гостей готелю, а також для ресторанів, кухні та розваг, інші модулі продадуть NASA та ESA для проведення космічних досліджень, зокрема в якості навчального центру для космонавтів, які готуються до польоту на Марс.

Ідея орбітальної космічної станції, побудованої у вигляді кільця, починається з проектів одного з піонерів аерокосмічної інженерії Вернера фон Брауна. Він був одним з творців програми NASA «Аполлон» і в 1950-х роках запропонував космічну станцію у формі колеса, що обертається для створення штучної гравітації.

Поки відсутні жодні подробиці про вартість споруди станції або про вартість ночі в готелі. У OAC лише повідомляють, що будівництво станції буде дешевше, ніж передбачалося, завдяки використанню Falcon 9 і Starship від SpaceX. Компанія OAC була заснована фондом Gateway Foundation для реалізації концепції орбітальної станції в 2018 році. Будівництво самої станції планують почати в 2025 році.

Якщо проект Voyager Station реалізують, станція стане найбільшим рукотворним об’єктом, відправленим коли-небудь в космос. Діаметр станції складе 200 метрів. Один обліт навколо Землі займе всього 90 хвилин.

Команда Voyager Station планує випробувати концепцію станції-тора на набагато меншому за розміром прототипі в умовах мікрогравітації. На думку засновника Gateway Foundation Джона Блінкоу, створення космічних станцій з гравітацією стане «наступною промисловою революцією» і створить нову космічну галузь. Як вважає Блінкоу, обертання станції «життєво важливо», оскільки люди в готелі не зможуть місяцями працювати в невагомості.

За матеріалами Daily Mail