Владислав Запорожченко, IBOX Bank: про трансформацію банкінгу, український Фінтех і вплив коронакризи

Інтерв’ю публікується без змін з дозволу редакції UA.News.

Український банківський сектор переживає великі зміни. Коронакриза змусила усі банки перебудовувати свою роботу під онлайн, що раніше було ринковою необхідністю, а нині є однією з умов виживання. UA NEWS взяв ексклюзивне інтерв’ю у Владислава Запорожченка – нового Незалежного Директора Ради IBOX Bank. Ми поговорили про невідворотність онлайн-сервісів для банків та конкурентні можливості українського фінтех перед європейським.

Як карантин вплинув на роботу банку?

Владислав Запорожченко: 60% співробітників банку працюють дистанційно, також змінився графік роботи відділень, оскільки скоротилася кількість клієнтів, які відвідують їх. Персонал, що підтримує життєдіяльність банку, повинен мати фізичний доступ.

Сам робочий процес радикально не змінився. Але, як не дивно, карантин дав команді необхідний буст у діджиталізації. Так, вона є для нас головною метою 2020 року, проте багато операційних процесів переходу в онлайн проходили б набагато довше, якби не нагальна потреба бути там через карантин.

Як змінився попит на послуги в банківській сфері?

Владислав Запорожченко: Клієнти стали більш вимогливі, збільшилося навантаження на онлайн-сервіси. У 95% випадках клієнту не потрібно йти до банку, в першому кварталі 2020 року банк звернув особливу увагу на розвиток транзакційного сервісу для своїх клієнтів, завдяки чому корпоративним клієнтам немає необхідності відвідувати банк. Також регулятор зробив послаблення у нормативних актах, завдяки чому процедура верифікації клієнтів може проходити онлайн.

Чи були запущені якісь нові послуги або використані ноу-хау у період карантину?

Владислав Запорожченко: Для наших клієнтів, юридичних осіб-нерезидентів, банк розробив нову тарифну програму. Це може звучати не так яскраво та вірально, однак саме на правильній тарифній політиці і налагоджених бізнес-процесах заробляє будь-який комерційний банк. Клієнт-фізособа та клієнт-юрособа мають схожі цілі, але абсолютно різні поточні завдання. IBOX Bank прекрасно вміє працювати з бізнесом, тому замість «ноу-хау» ми можемо запропонувати вигідні умови у правильний момент.

Криза – це також і вікно можливостей. На яких з них ви зараз зосереджені?

Владислав Запорожченко: На сьогоднішній день банк готує програму фінансування для МСБ клієнтів, спільно з міжнародними фінансовими організаціями. Банк націлений кредитувати малі підприємства і компанії із середнім рівнем капіталізації.