Віддалений рік. Наскільки затягнеться робота вдома в світових компаніях

В офісних працівників майже всього світу йде вже другий місяць віддаленої роботи. Потік постів з відеоконференціями в Zoom і відпочинком на балконах поступово знижується, а на вулиці повертаються затори — українці їдуть до офісів автомобілями. А кияни і харків’яни чекають, поки відкриється метро.

У Західній Європі та Північній Америці роботу громадського транспорту не обмежували, навпаки, його запустили з частішими інтервалами. При цьому глобальні компанії з офісами в західних країнах не поспішають знову відкривати офіси для всіх співробітників. «Процес» дізнався, як йдуть справи з віддаленою роботою в найбільших технологічних корпораціях світу.

Alphabet/Google

Сундар Пічаї, генеральний директор материнської компанії Google, Alphabet, оголосив, що співробітники компанії, швидше за все, працюватимуть з дому до кінця року.

На зборах всіх співробітників Google в четвер керівництво заявило, що ті, кому потрібно буде повернутися в офіс, зможуть це зробити в червні або липні. При цьому в офісах дотримуватимуться певних заходів безпеки.

Раніше компанія продовжувала віддалену роботу до 1 червня.

Amazon

Частина співробітників Amazon зможуть працювати з дому ще п’ять місяців — до жовтня. Оновлена вказівка про віддалену роботу до 2 жовтня призначена в основному для корпоративних співробітників Amazon. Однак там уточнюється, що документ можна застосувати до всіх «співробітників, які можуть ефективно працювати з дому».

У компанії підкреслили, що Amazon «докладає всіх зусиль та вкладає значні кошти для забезпечення безпеки тих, хто вирішить прийти в офіс за допомогою фізичного дистанціювання, очищення повітря, перевірки температури та наявності маски і дезинфектора».

Від рішення Amazon продовжити роботу на дому до жовтня найбільше постраждає малий бізнес, що забезпечує роботу співробітників компанії в офісі. Це ресторани та магазини, розташовані навколо головного офісу Amazon в Сіетлі. Там зайнято понад 45 тисяч людей.

Facebook

У Facebook більшості співробітників також дозволили працювати з дому до кінця 2020 року. Про це вчора оголосив глава компанії Марк Цукерберг. Віддалено зможуть працювати всі співробітники, чия присутність в офісі не є критичною. При цьому Facebook почне відкривати офіси вже з 6 липня.

У квітні Цукерберг сказав, що, оскільки більшість співробітників Facebook можуть виконувати свою роботу віддалено, компанія відчувала свій «обов’язок дати людям, які не володіють такою можливістю, доступ до [офісів] у першу чергу». Також, за словами Цукерберга, Facebook не проводитиме збори за участю більш ніж 50 осіб щонайменше до липня 2021 року.

Facebook став однією з перших технологічних компаній, які перевели співробітників на віддалену роботу.

Microsoft

У Microsoft запевнили працівників, що ті можуть залишатися вдома до жовтня, навіть якщо уряд дозволить відкрити офіси.

«Коли обмеження будуть зняті, працювати на дому буде можна до жовтня, якщо присутність співробітника не буде необхідності в офісі або місцева влада не оприлюднюють нові правила», — заявили в компанії.

Зараз в Microsoft працюють понад 144 тисяч співробітників по всьому світу, 85 тисяч з них — в США. У Вашингтоні, де знаходиться головний офіс Microsoft, термін дії вказівки про віддалену роботу закінчується 31 травня. Поки не ясно, відкриє компанія офіси до цього часу.

Apple

В Apple поки не планують вихід співробітників на роботу в офіси. На віддалених зборах, які пройшли 16 квітня, глава компанії Тім Кук заявив, що, коли офіси відкриються, працівникам, швидше за все, доведеться дотримуватися соціального дистанціювання та вимірювати температуру.

Тім Кук підкреслив, що компанія платить зарплату навіть працівникам магазинів, поки ті закриті.