Від «Дії» до PayPal: п’ять найважливіших проектів та ініціатив Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації — одне з найновіших міністерств України, воно було створено зовсім недавно, у вересні 2019 року. За десять місяців роботи Мінцифри стало досить популярним в медіа — анонси та звіти міністерства регулярно з’являються на сторінках видань. Це не дивно. Міністерство цифрової трансформації розробило сервіс державних послуг «Дія», до якого можна завантажити паспорт і водійські права, випустило освітні серіали, а також ініціює вихід платіжної системи PayPal на ринок України.

«Процес» підготував добірку найважливіших ініціатив і проектів Мінцифри за 2020 рік.

«Дія»

У грудні Мінцифри запустило бета-тест додатка «держави в смартфоні» «Дія». Тоді він давав доступ тільки до водійських прав та техпаспорту автомобіля у смартфоні.

Поступово список документів розширювали: у лютому додалося електронне посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, в квітні — студентський квиток, внутрішній і закордонний паспорти, та десятки послуг: відкриття та закриття ФОП, отримання статусу безробітного, сервіси для бізнесу, сервіс єМалятко для батьків новонароджених, а також освітні послуги.

За перші три місяці повноцінної роботи, до травня, додаток завантажили три мільйони разів.

Вільна економічна зона для IT-компаній

У травні міністерство анонсувало створення «цифрового міста всередині країни» під назвою Diia City. Вільна економічна зона для IT-компаній складатиметься з таких компонентів: інвестиційне законодавство, спеціальні умови валютного регулювання, сервіс для впровадження міжнародних стандартів обліку, наглядова рада з резидентів, спрощене державне регулювання, спеціальна процедура перевірок і обшуків, спеціальний податковий режим (основна ставка податку в зоні – 10%, податок на працю – 10%, ввізне мито на обладнання для досліджень і розвитку – 0%), сучасна освіта та Офіс обслуговування резидентів економічної зони при Державній податковій службі.

Резидентами Diia City зможуть стати українські та міжнародні IT-компанії, високотехнологічний бізнес, інвестиційні фонди, стартапи, освітні організації. У Мінцифри прогнозують, що створення вільної економічної зони дозволить до 2025 року створити майже півмільйона нових робочих місць.

Освітні серіали

Наприкінці травня Мінцифри випустило перший освітній серіал «Відкриті дані для бізнесу». Він доступний для безкоштовного перегляду на платформі «Дія. Цифрова освіта».

Серіал складається з трьох 10-12-хвилинних серій з додатковими матеріалами і розповідає про роботу з відкритими даними для бізнесу.

Слідом вийшов 10-серійний освітній серіал «Кіберняні», який розповість про те, як можна знизити ризики втрати особистих даних та створювати надійні паролі, захиститися від кібератак і швидко відновитися після них. Над серіалом працювали експерти з кібербезпеки і представники українських IT-компаній.

А на початку червня Мінцифри випустило освітній серіал «TikTok/Instagram/Facebook: як залишатися у тренді в 2020». Вісім серій по 4-12 хвилин розкажуть про таргетовану рекламу, створення якісних фото та відео без навичок, а також про можливості заробітку за допомогою смартфона.

Додаток для контролю самоізоляції

На початку квітня, під час жорсткого карантину, Мінцифри запустило додаток «Дій Вдома» для контролю режиму самоізоляції та обсервації. Його повинні були встановлювати люди, які повернулися з-за кордону, а також ті, хто інфікувався COVID-19 і знаходиться на самоізоляції. Відмова від використання додаток карається штрафом. У міністерстві підкреслили, що програма не стежить за пересуванням людей та не збирає персональні дані.

PayPal

У травні Мінцифри відновило діалог із керівництвом платіжної системи PayPal про її запуск в Україні. У компанії підтвердили, що розглядають таку можливість.

Робота PayPal в Україні дозволить жителям країни без посередників користуватися Amazon, eBay і Etsy.