Верховний суд Ізраїлю заборонив відстежувати смартфони інфікованих коронавірусом

Верховний суд Ізраїлю виніс постанову про заборону відстеження інфікованих коронавірусом через смартфони до кінця квітня. Силовим структурам доведеться чекати, поки парламент Ізраїлю не прийме відповідний закон, повідомляє Reuters.

Обійшовши парламент в березні, кабінет прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху затвердив надзвичайні стани, які дозволили службі внутрішньої безпеки використовувати стільникові дані для відстеження переміщень людей, заражених коронавірусом.

Технологія, зазвичай використовувана для боротьби з тероризмом, з тих пір дозволила отримати дані, які використовуються Міністерством охорони здоров’я для виявлення і попередження тих, хто опиняється поруч з інфікованими. Ця практика викликала протести і критику ізраїльських активістів.

Прийнявши до уваги петиції від ізраїльських правозахисних груп, Верховний суд заявив, що уряд повинен до 30 квітня приступити до створення і завершити його протягом декількох тижнів, якщо воно має намір продовжувати відслідковувати телефони людей в своєму прагненні зупинити поширення COVID-19.

Нагадаємо, як геолокаційні дані допомагають у нинішній кризі

Фото: Reuters