Вчені використовують епідемію в World of Warcraft для аналізу пандемії коронавірусу

Американські вчені використовують досвід пандемії в онлайн-грі World of Warcraft для дослідження і прогнозування масових поведінкових реакцій в умовах реальної пандемії COVID-19.

Видання The Washington Post поспілкувалося з епідеміологом Ніною Фефферман. У роботі про сучасну пандемії коронавірусу жінка використовує власне дослідження 2007 року реакції і поведінки гравців в умовах епідемії, яка захопила World of Warcraft в 2005 році.

13 вересня 2005 року розробники додали в гру підземелля Зул’Гуруб, одним з босів в якому був дракон Хаккар, що використовував заклинання «Заражена кров». Потрапляючи на одного гравця, воно, як вірус, передавалося іншим і протягом 10 секунд забирало багато здоров’я. Якщо гравці високих рівнів могли його витримати, то новачки швидко помирали. Заклинання мало діяти тільки в межах підземелля, але через баг, воно не вимикалося і в іншому віртуальному світі. Це призвело до повномасштабної пандемії на просторах World of Warcraft.

Усвідомивши, що протистояти заклинанню неможливо, гравці почали самоорганізовуватися, створювати карантинні зони і уникати заражених.

«Ми уважно стежили не тільки за чатом нашої гільдії, а й за всесвітнім, щоб знати, де не з’являтися», – поділився спогадами один з очевидців події.

«Я займаюся вивченням всіх аспектів спалахів інфекційних захворювань, які допомагають нам підготуватися до пандемій. Ми дійсно бачили всю гаму моделей поведінки, які ми бачимо в реальному світі, в відображенні персонажів гравців під час «Зараженою крові», – розповіла Фефферман.

Фефферман зазначила, що у віртуальному середовищі при епідемії люди діяли так само, як і зараз в реальному. Цей досвід послужив ідеальною моделлю розвитку пандемії, а сам віртуальний світ став ідеальним середовищем для випробування і вивчення масових поведінкових реакцій.

Нагадаємо, Google і Apple розробляють додаток, що відстежує поширення коронавірусу.

Фото: Blizzard Entertainment