Вчені виявили безхмарну екзопланету з чотириденним роком

Команда з Гарвардського і Смітсонівського центру астрофізики виявила газовий гігант WASP-62b на відстані 575 світлових років від Землі. Екзопланета не тільки знаходиться на надзвичайно близькій 4,5-денний орбіті (що робить ії «гарячим Юпітером») до своєї зірки, а й не має хмар. Це всього лише другий випадок, коли дослідники виявили безхмарну екзопланету – вони вважаються рідкістю – менше 7% екзопланет.

Вчені вперше виявили WASP-62b в 2012 році, але тільки недавно їм вдалося вивчити його атмосферу. Керівник дослідження Мунацза Алам використовував спектроскопічні спостереження космічного телескопа Хаббл, щоб виявити сильну концентрацію натрію, елемента, який був би прихований, якби в атмосфері планети були хмари. Астрономи зазвичай отримують лише невеликі підказки про вміст натрію, так що, за словами Алама, це «димляче свідоцтво» безхмарної планети.

Вчені сподіваються, що майбутній космічний телескоп Джеймс Вебб забезпечить додаткове розширення і точність, необхідні для подальшого вивчення планети і пошуку таких елементів, як кремній. Це, в свою чергу, могло допомогти зрозуміти, як утворилися ці планети і чи є які-небудь відмінності від хмарних планет. Хоча екзопланети такого типу зустрічаються рідко, вони можуть змінити уявлення про планети в цілому.

Нагадаємо, NASA змінить курс астероїда кінетичним ударом