Вчені відшукали матерію, «зниклу» після Великого вибуху.

Група вчених на чолі з Жан-П’єром Макартом з Кертінського університету в Австралії за допомогою явища під назвою «швидкі радіовсплески» (fast radio bursts, FRB) знайшли матерію, «зниклу» після Великого вибуху.

Десятиліттям вважалося, половина матерії у Всесвіті зникла після Великого вибуху. Однак вченим так і не вдавалося її відшукати.

Вчений NASA Жан-П’єр Макарт заявив, що його команді вдалося відстежити зниклу матерію. За його словами, вона знаходиться в гігантських скупченнях газу в міжгалактичному просторі.

«Завдяки оцінками Великого вибуху ми знаємо, скільки матерії повинно бути у Всесвіті. Але коли ми дивимося на її сучасний стан, ми не можемо знайти половину цієї кількості. Це було в деякій мірі принизливо. Міжгалактичний простір дуже велике. А зникла матерія була б рівносильна одному або двом атомам в кімнаті розміром зі звичайний офіс», – пояснив учений.

FRB – це яскраві і швидкі радіосигнали, тривалістю менше мілісекунди. Більшу частину цих явищ виявляють в даних електротелескопів, тільки по їх закінченні. За настільки короткий час вони викидають кількість енергії, рівне тому, яке Сонце випускає за сторіччя.

Макарт і його колеги змогли використати швидкі радіоімпульси як «космічні ваги». Розрахувавши відстані до цих сигналів, вони змогли також визначити щільність Всесвіту. Аналізу шести спалахів FRB вистачило команді Макарта, щоб з’ясувати, що «зникла» матерія міститься в розрядженому у вигляді в простору між зірками і галактиками.

Нагадаємо, NASA розробили першу геологічну карту всієї поверхні Місяця

Фото: Reuters