В Україні прийняли законопроєкт про податок на роботу інтернет-гігантів

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №4184. Він зобов’яже технологічні корпорації, які працюють в Україні, сплачувати тут податки.

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради.

«Метою законопроекту є збільшення доходів держбюджету від ПДВ за рахунок залучення до оподаткування податком на додану вартість нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України та створення сприятливих умов ефективного та не обтяжливого адміністрування для бізнесу й держави процедур, пов’язаних зі сплатою податку», – йдеться у повідомленні.

«Надання компаніями нерезидентами електронних послуг для фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання, не дозволяє ефективно реалізувати правила оподаткування ПДВ. Це призводить до втрат державного бюджету та створює неконкурентне середовище для резидентів-платників. Тим самим, порушуються базові принципи рівності та нейтральності оподаткування платника податків», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

У пояснювальній записці наводять приклад Росії. Там у 2017 році року зобов’язали нерезидентів сплачувати податок на додану вартість з продажу електронних послуг, насамперед це стосується технологічних гігантів.

Зазначається, що лише від податків на рекламу онлайн Україна може отримувати 3 мільярди гривень на рік.