У ВР розглянуть закон, який зобов’язує Apple, Google, Microsoft та інші компанії платити податок

27 січня в Верховній Раді відбудеться голосування в першому читанні за законопроект, який зобов’язує іноземних інтернет-гігантів, платити податки в бюджет України. Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«У нас склалася абсолютно неприпустима ситуація, коли корпорації, які заробляють великі гроші на території України, взагалі не платять податків. Українські компанії, що працюють в Україні і надають аналогічні послуги, платять податок, а зарубіжні компанії – не платять.

Ми обговорювали цей законопроект з представниками Facebook і інших компаній і ще будемо його обговорювати до другого читання. Ми знаємо, що Facebook сплачує такий податок в більш ніж 20 країнах світу, зокрема в країнах ЄС, Японії і Росії », – заявив політик.

Гетманцев відзначив, що РФ, прийнявши в 2017 році аналогічний закон, зобов’язала сплачувати податок на додану вартість Apple, Google, Microsoft, Netflix, Wargaming Group, Bloomberg, Alibaba і Booking.com.

Стверджується, що завдяки онлайн-рекламі, бюджет України може поповниться на 3 млрд гривень на рік.