У США підготували законопроект про заборону технологій розпізнавання облич

Сенатори Джефф Мерклі і Берні Сандерс винесли на обговорення законопроект про регулювання технологій розпізнавання облич і біометричної інформації. Документ передбачає обов’язкову письмову згоду від людей на збір біометричних даних приватними компаніями. Про це повідомляє BI.

У разі порушення корпораціями цього закону, у громадян з’явиться можливість подати на них до суду. В останні кілька місяців, на хвилі антирасистських мітингів в США активно обговорюється питання етичності застосування правоохоронними органами технологій розпізнавання облич. Зокрема, такі гіганти, як IBM, Amazon і Microsoft припинили підтримку або призупинили розробку технологій для поліції.

«Чи дійсно ви хочете жити під постійним наглядом непідзвітних корпорацій? Я ні. Ми не можемо дозволити оруеллівської технології розпізнавання облич продовжувати порушувати приватність і громадянські свободи американського народу», – заявив Сандерс.

Після прийняття законопроекту, у компанії на кшталт Clearview AI, що зібрала три мільярди фото з Facebook, YouTube, Venmo і інших поки що відкритих джерел для навчання машинного алгоритму, справи різко погіршаться, а єдиною областю бізнесу, в якій вона зможе працювати будуть держзамовлення.

Нагадаємо, Amazon заборонив поліції використовувати свою технологію розпізнавання облич

Фото: Reuters