У Саудівській Аравії побудують місто майбутнього без машин і доріг

Наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Салман заявив про плани побудувати мережу розумних міст без автомобілів і доріг. Проект отримав назву The Line і стане частиною мегаполісу NEOM вартістю $500 млрд. За словами принца, в місті буде «надшвидкісний транспорт», автономні транспортні засоби та планування, яка гарантує, що основні об’єкти, такі як школи і клініки, будуть завжди в п’яти хвилинах ходьби.

«Очікується, що жодна поїздка не буде довше 20 хвилин», – заявили організатори проекту в прес-релізі.

Передбачається, що в The Line буде жити один мільйон чоловік. Згідно з офіційною заявою, його протяжність складе 170 км, і він буде працювати на 100% чистої енергії. Місто буде орієнтовано на природу, з пішохідним рівнем на поверхні і двома додатковими рівнями інфраструктури і транспорту, прихованими під ним.

Крім того, організатори заявляють, що ШІ зможе спостерігати за The Line і, використовуючи дані і моделі прогнозування, знаходити способи поліпшити повсякденне життя. Будівництво мегаполісу має початися в цьому кварталі. Це частина Saudi Vision 2030 – проекту, спрямованого на створення 380 000 робочих місць і 180 мільярдів саудівських ріалів ($48 млрд) ВВП.