У NASA розповіли про новий космічний телескоп

NASA докладно розповіло про новий космічному телескопі SPHEREx, призначеному для вивчення теорії великого вибуху і походження галактик. Розробка телескопа перейшла в стадію C – в NASA схвалили попередні проекти обсерваторії і збираються приступити до фінальної стадії проектування і створення апаратного і програмного забезпечення.

Про це повідомляється в блозі NASA.

Розмір SPHEREx можна порівнята з малолітражних автомобілем (близько 1,2 тонни). Телескоп буде використовувати інструменти, що розділяють інфрачервоне світло на складові. Дані отримані таким чином можуть показати, з чого складаються зірки та інші астрономічні тіла, а також допоможуть оцінити їх відстань від Землі. Мета запуску телескопа — створення тривимірної карти всього неба в інфрачервоному світлі і пошук так званої Космічної інфляції, що сталася на ранній стадії Великого вибуху. Доказом її буде вивчене SHPHEREx розташування галактик.

Космічний телескоп також буде досліджувати зоряні системи в нашій галактиці на предмет водяного льоду і заморожених органічних молекул, з яких виникло життя на Землі.

SPHEREx планують запустити в період з червня 2024 року по квітень 2025 року, якщо все піде за планом.