У Мінцифрі розповіли про нові проекти та послуги в «Дія» у 2021 році

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про нові проекти та сервіси, які його відомство запустить в першому кварталі 2021 року.

«Ефективний менеджмент – 90% перемог. Ми будуємо організаційну структуру на рівні держави. У Верховній Раді є Комітет цифрової трансформації. За кожен проект в міністерстві відповідають мої заступники. За нашою ініціативою в березні 2020 року Кабмін прийняв нову посаду CDTO (Chief digital transformation officer) – керівників цифровий трансформації в державних органах влади. У кожному міністерстві тепер є CDTO – цифрові заступники міністрів, що відповідають за конкретні напрямки і сфери. Є CDTO на рівні ОДА, міських рад. DTPM – на рівні проектів Мінцифри. Також ми створили Дія Company – першу державну IT-компанії Мінцифри», – написав Федоров.

В 2021 році Мінцифри запустить такі сервіси:

  • Дія ID. Цифровий підпис, який можна буде отримати в смартфоні всього за пару кліків.
  • Зміна місця реєстрації онлайн. Для запуску цієї послуги уряд ще в кінці 2020 року ухвалив постанову, яка впроваджує експериментальний проект по реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання в електронному форматі.
  • Нові будівельні онлайн-послуги на порталі «Дія» – початок виконання будівельних робіт та введення в експлуатацію об’єктів класу СС2 і СС3.
  • Автоматична реєстрація бізнесу – автоматична реєстрація послуг для ФОП онлайн.
  • Електронний лікарняний. Він замінить паперовий аналог на електронний листок непрацездатності.
  • Податкові онлайн-послуги. Послуги кабінету платника податків будуть оптимізовані і переведені в «Дію».

Нагадаємо – електронні лікарняні запрацюють в Україні з 2021 року – Федоров