TrendForce: в червні світовий ринок смартфонів очікує рекордний спад

Через коронавірус світовий ринок смартфонів очікує рекордний спад у другому кварталі 2020 року, повідомляє TrendForce.

Аналітики пророкують скорочення виробництва на 16,5% або на 287 млн ​​телефонів в порівнянні з показником другого кварталу 2019 року. TrendForce скорегували свій прогноз виробництва смартфонів в 2020 році, очікуючи зниження на 11,3%, до 1,24 млрд телефонів в порівнянні з 2019 роком (1,35 млрд).

Samsung і Apple вдасться зберегти перше і третє місця в списку лідерів продажу, але, як очікується, обидві компанії віддадуть частку ринку китайським конкурентам.

Виробництво лідера ринку Samsung в першому кварталі впало на 9,9%, до 65,3 млн телефонів, з урахуванням чого ринкова частка компанії склала 23,3%. Аналітики очікують, що в червні частка південнокорейського гіганта знизиться ще на 3 процентних пункти до 20,3%.

У той же час, другий найпопулярніший виробник смартфонів у світі, китайський Huawei, в червні за рахунок внутрішнього ринку збільшить продажі до 48 мільйонів, що на 2 мільйони більше, ніж у березні.

За оцінками TrendForce, виробництво iPhone в першому кварталі впало майже на 9% до 38 мільйонів одиниць, і очікується подальше падіння ще на 2 мільйони одиниць в другому кварталі. Частка Apple на світовому ринку таким чином скоротиться з 13,5% до 12,6%.

Apple, яка, як очікується, опублікує офіційні результати за березень в четвер, знизила ціни на iPhone 11 в Китаї, єдиному великому ринку, де ще відкриті оффлайн-магазини. Також в компанії сподіваються, що недавній випуск бюджетного iPhone SE дозволить згладити ситуацію.

Нещодавно ми писали про те, що Apple може затримати випуск старших моделей iPhone 12.

Фото: Reuters