Toshiba припиняє випуск ноутбуків і йде з ринку комп’ютерів

Toshiba поповнює ряди японських технологічних гігантів, які залишили індустрію ПК. Gizmodo повідомляє, що Toshiba продала компанії Sharp 19,9% акцій свого бренду ноутбуків Dynabook, офіційно пішовши з бізнесу ноутбуків і фактично з бізнесу ПК в цілому. Японська компанія не була великим виробником ПК (в 2018 році вона продала компанії Sharp 80,1% акцій), але це стане кінцем 35-річної глави в історії компанії.

Згідно порталу Computer World, Toshiba була піонером в області портативних комп’ютерів. Її T1100 1985 року випуску широко вважається першим масовим портативним комп’ютером, який встановив шаблон дизайну для портативних комп’ютерів, що змінився тільки в 1991 році, коли з’явилася лінійка PowerBook від Apple. Toshiba процвітала в 1990-х і 2000-х роках завдяки серіям Satellite, Portégé і Qosmio.

Точно невідомо, що призвело до занепаду Toshiba, хоча існує ряд ймовірних чинників. Невдала ставка Toshiba на HD DVD не допомогла – компанія виробляла мультимедійні ноутбуки, основна функція яких стала марною після того, як на прийшли Blu-ray і потокова передача. Як зазначає The Register, такі конкуренти, як Apple, Dell і Lenovo, також обіграли Toshiba в її власній грі з ультрапортативними ноутбуками, такими як MacBook Air і серії XPS.

Фото: Reuters