Топ винаходів 2020 року. Штучний інтелект, віртуальна реальність, ігри та інше

Американський журнал Time опублікував список сотні головних винаходів 2020 року. Редакція “Процесу” відібрала, на наш погляд, найцікавіші винаходи з розділів “Штучний інтелект”, “Віртуальна реальність”, “Ігри”, “Зв’язок” та інших, і розповідає про них.

Штучний інтелект

Робот Moxie для дітей

Робот Моксі (Moxie) більше схожий на іграшку, ніж на зловісний штучний інтелект. Розроблений фахівцями з Pixar, ляльковою компанією Jim Henson Productions і експертами в галузі освіти та розвитку дітей, робот призначений для розвитку соціальних та емоційних навичок у дітей 5-10 років.

Ціна робота – 1699 доларів. Діти знаходять в ньому жалісливого друга, який допомагає вчитися читати та малювати, і дає їм завдання, покликані стимулювати взаємодія з дорослими, братами, сестрами і однолітками.

Діагностика раку TrialJectory

Сервіс TrialJectory використовує штучний інтелект для вивчення тисяч клінічних випробувань та отримання інформації про різні типи пацієнтів. Його алгоритм зіставляє дані користувача, отримані на основі його відповідей про свій стан та про прогрес захворювання, з результатами клінічних досліджень.

З моменту запуску сервісу в 2018 році команда TrialJectory розширила базу, додавши більше різновидів раку. Цього літа список поповнився на рак легенів.

Віртуальна реальність

Хірургія в доповненої реальності

Все почалося з того, що гендиректору компанії Augmedics прийшла в голову ідея, натхненна супергероями – а що, якби у лікарів був рентгенівський зір? Через кілька років досліджень та розробок Augmedics представили гарнітуру xvision, що використовує доповнену реальність для перетворення комп’ютерної томографії на тривимірну візуалізацію.

Гарнітура накладає тривимірне зображення хребта пацієнта на його тіло, дозволяючи хірургам практично бачити те, що знаходиться під шкірою. Пристрій вже використовується у провідних американських лікарнях, зокрема, в Медичному центрі Університету Джона Хопкінса.

Ігри

Sony PlayStation 5

Нова ігрова консоль Sony – це не наймасштабніші удосконалення, які в результаті створюють революційний досвід. PlayStation 5 висотою понад 30 сантиметрів та вагою трохи менше півкілограма – одна з найбільших ігрових консолей в історії. Sony знадобилося багато місця для підтримки візуально сильних ігор, наприклад, Spider-Man: Miles Morales.

Розмір виправдовує себе – ігри завантажуються практично миттєво завдяки твердотільному накопичувачу. Графічний процесор майже в 10 разів швидший, ніж у PS4 – це дозволяє створювати красиві візуальні ефекти. А новий контролер начинений сенсорами зворотного тактильного зв’язку, що буквально дозволяє влитися у гру.

Вертикальний телевізор

Samsung Sero не схожий на більшість інших телевізорів, які ви бачили раніше. Це пов’язано з тим, що в Samsung його розробили не тільки для телеглядачів.

Телевізор змінює орієнтацію одним кліком на пульті. Його дизайн оптимізований під постинг в соцмережах, а також для стрімінгових сервісів та ігор.

Зв’язок

Літаючий інтернет

Спочатку це був проект Google, задуманий в 2011 році. Дочірня компанія Alphabet, Loon, має намір забезпечити доступ до інтернету в непокритих регіонах, розгорнувши мережу гігантських стратосферних куль. Ці повітряні кулі – кожна розміром з тенісний корт – вже роздавали інтернет над Пуерто-Ріко після ураганів “Ірма” та “Марія” і над Перу після землетрусу 2019 року.

Цього літа проект запустили в комерційну експлуатацію. Разом з кенійським провайдером Telkom Kenya, Loon роздає 4G на площі понад 30 000 квадратних кілометрів в центрі та на заході Кенії.

Їжа

Майбутнє фермерства

Безпілотний трактор FarmWise Titan FT-35 використовує машинне навчання та комп’ютерний зір замість гербіцидів для знищення бур’янів. Машина розпізнає корисні культури – салат, цвітну капусту, броколі, помідори, від бур’янів. За допомогою маніпуляторів трактор вихоплює бур’ян з точністю до 1 сантиметра і знищує його.

Зараз десять таких машин працюють на полях американських Каліфорнії та Арізони. У 2021 році їх кількість збільшиться в десять разів.

Зовнішній вигляд

Одяг для прослуховування музики

Одяг SoundShirt відкриє світ музики для глухих людей, трансформуючи музику в тактильні відчуття за допомогою 30 мініатюрних двигунів. Вони вібрують в залежності від того, що грає.

Більш низькі частоти від таких інструментів, як барабани, відчуваються в нижній частині живота, а звуки таких інструментів, як флейти і скрипки, вібрують в грудях, руках і плечах. Сорочка вже використовувалася для тактильного перекладу творів Шуберта і Мендельсона.