TikTok виводить менеджмент з Китаю — Reuters

Материнська компанія додатка TikTok, ByteDance, планує перенести менеджмент з Китаю на Захід. Призначення на посаду гендиректора TikTok Кевіна Мейера, який раніше обіймав високу посаду у The Walt Disney Company — один з кроків у цій справі.

Як повідомляє Reuters з посиланням на джерела, ByteDance вже кілька місяців займається перенесенням центру прийняття рішень з Китаю. Джерела зазначають, що цей план включає не тільки заблокований у Китаї TikTok, але й всі інші бізнеси ByteDance, недоступні у Китаї. Так, в TikTok розширили відділ проектування та досліджень в каліфорнійському Маунтін-В’ю, найнявши понад 150 інженерів.

ByteDance також безпосередньо співпрацюватиме з великими інвесторами, зокрема з General Atlantic. Раніше всі справи з інвесторами здійснювалися через Пекін.

У рамках розширення ByteDance публікує вакансії по всьому світу, в тому числі в Сінгапурі, Джакарті та Варшаві. Зміни пов’язані із загостренням напруженості між США і Китаєм, а також тим, що США стали одним з найбільших ринків TikTok.

Вартість китайської компанії ByteDance, що володіє популярним відеосервісом TikTok, склала більше 100 мільярдів доларів. Таким чином ByteDance підтвердила звання найдорожчої приватної компанії планети і стала в один ряд з такими техногігантами, як IBM і Alibaba.