Хроніки Дурова. Як Telegram раптово став популярним у США через протести

Протести в США через поразку Дональда Трампа на президентських виборах несподівано вплинули і на популярний у Східній Європі месенджер Telegram, створений засновником соцмережі «ВКонтакте» Павлом Дуров.

У середині січня Telegram посів друге місце серед додатків за кількістю завантажень в США. Це сталося через те, що прихильники Трампа після його блокування в Twitter і видалення з App Store та Google Play популярної серед трампістів соцмережі Parler перебралися в Telegram, пише The Telegraph.

З 10 по 13 січня до Telegram приєдналися понад 25 мільйонів нових користувачів. Всього месенджером користуються півмільярда осіб.

Засновник Telegram Павло Дуров назвав приплив нових користувачів в його месенджер «найбільшою цифровою міграцією в історії людства». Раніше Telegram повідомив про подолання показника в 500 млн нових користувачів.

Дуров зазначив, що на хвилі популярності Telegram разом зі звичайними користувачами в месенджері зареєструвалися президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган і президент Бразилії Жаір Болсонару. Також Дуров нагадав, що в Telegram діють офіційні канали глав Мексики, Франції, України, Узбекистану, Тайваню, а також прем’єр-міністрів Сінгапуру, Ефіопії і Ізраїлю.

«Для нас велика честь, що політичні лідери, а також численні громадські організації покладаються на Telegram для боротьби з дезінформацією і для поширення інформації про важливі проблеми в своїх суспільствах», – написав Дуров.

Він назвав Telegram єдиним надійним способом для лідерів громадської думки зв’язатися зі своєю аудиторією, тому що месенджер не використовує непрозорі алгоритми для показу контенту передплатникам.

Модератори месенджера Telegram минулого тижня заблокували сотні публічних закликів до насильства в США, спрямовані на десятки тисяч підписчиків каналів. Про це заявив засновник додатку Павло Дуров.

«На початку січня команда модераторів Telegram почала отримувати все більше повідомлень про публічну діяльність, пов’язану з США, на нашій платформі. Команда діяла рішуче, відмовляючись від американських каналів, які пропагували насильство. Завдяки цим зусиллям минулого тижня наші модератори заблокували сотні публічних закликів до насильства, які могли охопити десятки тисяч передплатників», – написав Дуров в Telegram.

За словами Дурова, його фахівці і далі продовжують обробляти повідомлення і видаляти контент, який підбурює до насильства.

Тепер у США хочуть заборонити Telegram. Американська організація «Коаліція за безпечний інтернет» подала до суду на компанію Apple, щоб та видалила Telegram з App Store. У «Коаліції» вважають, що Telegram зволікає із своєчасною реакцією на безліч публікацій з расистським та антисемітським змістом. Це, як вважають позивачі, порушує політику App Store. У «Коаліції» планують також добитися видалення додатка з Google Play.