Технотравень: найважливіші технологічні події місяця

На початку червня «Процес» випускає другу добірку найважливіших технологічних подій місяця. У техноквітні новинний порядок денний обертався навколо коронавірусу, зараз ми все більше відходимо від пандемії та повертаємося до технологічних тем. Топ травня — це космос, месенджери та платежі.

Запуск корабля SpaceX та плани на Місяць

Місія Crew Dragon на МКС — безперечно, подія місяця. 30 травня NASA та SpaceX з космодрому на мисі Канаверал запустили космічний корабель Crew Dragon з двома астронавтами на борту — Дагом Хьорлі та Бобом Бенкеном. Спочатку місія повинна була відбутися 27 травня, але тоді її скасували через негоду, а підготовка до польоту стартувала ще у 2018 році.

Основна мета місії — випробування альтернативи російським «Союзам», які з 2011 року доставляли американських астронавтів на МКС. Crew Dragon дозволить NASA заощадити — ціна запуску на ньому більш ніж в два рази менша, ніж у «Роскосмосу» — 40 мільйонів доларів проти 90.

Плани на використання Crew Dragon вже розписані на два роки вперед. Запущена в травні місія повернеться на Землю 28 серпня, а 30 серпня до МКС відправиться перша експлуатаційна місія Crew Dragon з чотирма астронавтами. У 2021-2022 роках Crew Dragon зробить туристичні польоти до МКС і по її орбіті.

NASA продовжує підготовку другого етапу освоєння Місяця — програми «Артеміда». Білий дім вимагає від NASA висадити американців на Місяці у 2024 році, незважаючи на економічні наслідки пандемії. Агентство вже уклало контракти з Blue Origin, SpaceX та айті-компанією Dynetics. До лютого наступного року компанії повинні виконати демонстраційні місії, після чого NASA вибере не менше двох компаній для реалізації «Артеміди».

TikTok

Китайський додаток для створення коротких відео, популярний серед підлітків, різко збільшив свою аудиторію під час всесвітнього карантину. У першому кварталі 2020 року TikTok став найпопулярнішим додатком у світі — його завантажили понад 315 мільйонів разів. Всього додаток завантажили понад два мільярди разів.

В середині травня TikTok очолив колишній керівник споживчого та міжнародного підрозділу The Walt Disney Company Кевін Майер. На посаду він вступить 1 липня. Майер займеться глобальним розвитком сервісу, а також стане головним операційним директором ByteDance, материнської компанії TikTok.

У травні капіталізація ByteDance досягла 100 мільярдів доларів — вона стала однією з найдорожчих компаній у світі нарівні з IBM та Alibaba. Тепер ByteDance планує перевести менеджмент з Китаю на Захід. Зокрема, це пов’язано з тим, що один з найбільших ринків TikTok знаходиться у США.

Платежі

Компанія Samsung анонсувала випуск власної платіжної картки Samsung Money. Керувати її балансом можна буде тільки зі смартфона, а на самій карті не буде ні номера, ні дати випуску та CVV-коду. На думку розробників, це вбереже рахунок від злому.

Карта Samsung вийде влітку 2020 роки тільки для США. Її власники зможуть брати участь у програмі лояльності Samsung Rewards та витрачати бали на покупку техніки Samsung.

У Facebook тим часом змінили назву цифрового гаманця Calibra на Novi. Гаманець збереже свої функції — зберігання та обмін криптовалютою Facebook. Для Novi розроблять свій додаток, але скористатися ним можна буде також з Messenger і WhatsApp.

Facebook також запускає сервіс Shops. З його допомогою компанії зможуть робити інтернет-магазини на платформах Facebook та Instagram. Клієнти будуть спілкуватися з продавцями через WhatsApp, Messenger та Instagram Direct.

У біткоіна теж є хороші новини — позитивні настрої щодо основної криптовалюти досягли максимуму за три роки. Аналітики оцінили кількість позитивних та негативних твітів про біткоін за кожен місяць. Через халвінг у травні число згадок біткоіна у Twitter досягло 31 111. Біткоін пережив халвінг увечері 11 травня, це сталося з криптовалютою втретє.

Мінцифри відновило діалог з PayPal про запуск платіжного сервісу в Україні. У міністерстві повідомляють, що компанія розглядає таку можливість. Мінцифри також хоче залучити до України платіжні системи Stripe та Vapulus.

«Процес» публікував інструкцію, як користуватися PayPal в Україні для отримання грошей на свій рахунок.