Технолипень: найважливіші технологічні події місяця

«Процес» публікує щомісячну добірку найважливіших технологічних подій місяця. У травні ми розповідали про космос, месенджери та платежі. У червні темами місяця стали бойкот Facebook та конференція Apple.

Липень, як правило, не найнасиченіший інформаційними приводами місяць. Виручає космос, тема про TikTok та криптовалюти.

Космос

Відкриття вікна стартів на Марс цього літа сприяє сплеску космічних новин. 23 липня Китай успішно запустив перший в своїй історії зонд для дослідження Марса «Тяньвень-1».

Місія стартувала з майданчика космодрому Веньчан на острові Хайнань. На Марсі китайський апарат буде досліджувати поверхню на предмет існування живих організмів, як в минулому, так і в сьогоденні. Вихід космічного корабля на орбіту навколо Марса запланований на початок 2021 року.

За кілька днів до цього свій перший зонд на Марс під назвою Hope запустили Об’єднані Арабські Емірати. Арабський зонд стартував з пускового майданчика космічного центру Танегасіма в Японії.

Апарат досягне Марса до лютого 2021 року та лишатиметься там протягом одного місцевого року, або два земних. Весь цей час зонд посилатиме дані про атмосферу Марса на Землю.

Чергового успіху досягла компанія SpaceX Ілона Маска. Засновник і глава SpaceX Ілона Маск заявив, що його команді вперше вдалося виловити обидві половини обтічника ракети Falcon 9, що повернулася з космосу. Як говорив Маск раніше, ці частини коштують близько $6 млн, і компанія повторно використовує ті з них, які вдається повернути після приводнення. Це дозволяє заощаджувати.

TikTok

Найгарячіша технологічна тема липня — це точно TikTok. На початку липня хакерська група Anonymous назвала популярний китайське додаток TikTok шкідливою програмою, створеною китайською владою для масового стеження за користувачами. Хакери закликали якомога швидше видалити TikTok. За словами представників Anonymous, стеження з боку китайської влади може бути небезпечним для будь-якого користувача. В тому числі тих, хто не боїться цього.

За кілька днів держсекретар США Майк Помпео заявив про можливе введення заборони TikTok. Американські політики не раз висловлювали невдоволення через те, що TikTok має доступ до даних громадян США. Також додаток викликає у них побоювання через китайські закони, за якими місцеві компанії зобов’язані співпрацювати з розвідкою.

При цьому TikTok продовжує стратегію щодо виведення бізнесу з Китаю. Протягом останніх декількох місяців компанія обговорює з урядом Великобританії розміщення своєї штаб-квартири у Лондоні.

Американські інвестори знайшли своє вирішення проблеми з TikTok. Вони збираються купити контрольний пакет акцій китайської соцмережі, щоб Білому дому не довелося блокувати її. Згідно з повідомленнями американських ЗМІ, венчурні компанії General Atlantic і Sequoia Capital ведуть переговори з американськими регуляторами про можливість придбання TikTok.

Криптовалюта

Міжнародна благодійна організація ЮНІСЕФ планує більш активно інтегрувати криптовалюту для полегшення процесу пожертвувань донорами і підтримки компаній, що борються з наслідками пандемії COVID-19.

Також у липні декілька криптовалютних компаній почали готувати колективний позов проти Facebook, Twitter і Google за завдані збитки, викликані видаленням реклами криптовалюти. Інтереси біткоін-компаній у федеральному суді Австралії буде відстоювати сіднейська юридична фірма JPB Liberty.

За словами представників криптовалютного бізнесу, дії Facebook, Twitter і Google рівносильні «підриву» законного розвитку їх бізнесу. Втративши рекламу в соціальних мережах, компанії залишилися без найбільших в світі рекламних платформ.

У той же час PayPal готується до роботи з криптовалютою. Компанія вже відправила листа Європейській комісії з приводу криптовалют і технології блокчейн. В PayPal підкреслили, що вони «постійно оцінюють і стежать за глобальними змінами в сфері криптовалют і блокчейна», а також вважають необхідною установку ЄС чітких визначень різних кріптоактивів для захисту клієнтів. За словами представників американської компанії, без певних правил робота з криптовалюта помітно ускладнюється.

В PayPal вважають, що до операцій з кріптоактивами повинні застосовуватися вимоги щодо боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (AML-CFT).