Техносічень: найважливіше від Маска та Hyperloop до космічного туризму

Редакція «Процеса» зібрала найважливіші технологічні новини січня. Що цікавого відбувалося минулого року — можна прочитати у добірці «Технорік».

Amazon купує український стартап

Підрозділ корпорації Amazon Web Services придбає стартап DB Best Technologies, заснований в Кремнієвій долині українськими підприємцями.

DB Best розробляє рішення для управління даними і міграції баз даних між платформами – Oracle, SAP, Amazon, Microsoft. Угода з продажу знаходиться в кроці від укладення. Після злиття частина фахівців DB Best Technologies продовжать роботу в відділі Amazon.

Вигляд салону Hyperloop

Компанія Virgin випустила промо-ролик, в якому детально показаний салон останньої версії капсули Virgin Hyperloop. Також на відео показано як пасажири сідають в вакуумний потяг і їх подорож на надшвидкісному транспорті.

Серед особливостей салону можна помітити штучний світловий люк, що імітує природне світло і світлодіодні повідомлення, що передають дані про хід і швидкості поїздки. Також окрему увагу в ролику приділили наявності бездротової зарядки для смартфона.

Наступник iPhone SE

Apple планує випустити нову версію бюджетного смартфона iPhone SE в найближчі місяці.

Наступник представленого навесні 2020 року смартфона отримав назву iPhone SE Plus. Пристрій одержав 6,1-дюймовий дисплей з традиційною шторкою для фронтальної камери і сенсора Face ID. Також гаджет оснащений дактилоскопічним сенсором на бічній кнопці.

Хто полетить на МКС туристами

Приватна космічна компанія Axiom Space назвала імена перших космічних туристів, які полетять на Міжнародну космічну станцію в цьому році.

Доставить мандрівників на МКС багаторазовий космічний корабель Crew Dragon партнера Axiom Space – компанії SpaceX.

Безхмарна екзопланета

Команда з Гарвардського і Смітсонівського центру астрофізики виявила газовий гігант WASP-62b на відстані 575 світлових років від Землі. Екзопланета не тільки знаходиться на надзвичайно близькій 4,5-денний орбіті (що робить ії «гарячим Юпітером») до своєї зірки, а й не має хмар. Це всього лише другий випадок, коли дослідники виявили безхмарну екзопланету – вони вважаються рідкістю – менше 7% екзопланет.

Вчені вперше виявили WASP-62b в 2012 році, але тільки недавно їм вдалося вивчити його атмосферу.

Reface у рейтингу Google

Український додаток Reface потрапив до списку 21 кращих програм 2021 року, складених Google.

У топ увійшли чотири категорії: .nеw, в якій можна щось почати, .app, в якій можна щось отримати, в .page, створити і в .dev, розробити.

Комерційна вакцинація в Україні

Вакцина проти COVID-19 на комерційному ринку України стане доступна до літа, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Якщо говорити про появу вакцини від коронавірусної хвороби на комерційному ринку в достатній кількості, думаю, що до літа з’являться легальні поставки вакцини».

Згідно з національним планом вакцинації від коронавіруса, всі громадяни будуть вакциновані за рахунок держави.

Скорочення росіян в NASA

NASA збирається скоротити число співробітників, які працюють в Росії. Штат американського відомства присутній в Центрі підготовки космонавтів, Центрі управління польотами та Інституті медико-біологічних проблем РАН. Разом з російським обслуговуючим персоналом в штаті працюють близько 90 осіб.

Найбільше співробітників планується скоротити в Центрі підготовки космонавтів. В першу чергу це буде зроблено в зв’язку з «припиненням регулярних польотів американських астронавтів на російських космічних кораблях «Союз» і, відповідно, необхідністю проходження ними відповідної підготовки». Проте повністю американське представництво не закриють.

«Дія» для переказів

Нацбанк змінив вимоги до здійснення фізособами переказів коштів в іноземній валюті за межі України і до отримання таких переказів з-за кордону;

Тепер для здійснення цих операцій фізособи зможуть використовувати цифрові паспорти в мобільному додатку «Дія», де в електронному вигляді відображається інформація, яку містить ID-картка і біометричний закордонний паспорт громадянина України.

Надшвидкісний китайський маглев

У китайському місті Ченду 14 січня представили прототип високошвидкісного маглева з технологією HTS (високотемпературні надпровідники). На випробуваннях потяг показав швидкість 620 км/год, але, на думку експертів, технологія HTS, що використовується в поїзді, дозволяє розробляти маглеви, що розвивають швидкість до 1000 км/год.

Відтермінування автоматизації фінмоніторингу

В НБУ відтермінували налаштування та автоматизацію процесів фінмоніторингу для банків та небанківських фінустанов на шість місяців. Тепер крайній термін — це 30 червня 2021 року.

Раніше крайнім терміном було 31 грудня 2020 року.

Xiaomi в американському чорному списку

Адміністрація президента США Дональда Трампа ввела економічні санкції проти 9 китайських компаній. У їх числі опинилися виробник смартфонів Xiaomi, а також авіабудівна компанія Comac.

Вони занесені в «чорний список» підприємств, пов’язаних з військовою промисловістю Китаю.

Документ забороняє американським інвесторам купувати акції компаній з «чорного списку», а також змушує їх до 11 листопада 2021 року позбутися своїх часток у компаніях.

Ілон Маск – найбагатший

Підвищення вартості акцій Tesla дозволило Маску обігнати Джеффа Безоса, який був найбагатшою людиною з 2017 року зі статком $184 млрд. Зростання стану Маска за останній рік став найшвидшим підйомом на вершину списку найбагатших людей в історії.

2020 року бізнесмен почав з капіталом близько $27 млрд і ледь входив в число 50 найбагатших людей.