Суд Великої Британії визнав, що технологія з розпізнавання облич порушує конфіденційність

Британський Апеляційний суд постановив, що використання систем автоматичного розпізнавання облич незаконно вплинуло на право позивача Еда Бріджеса про недоторканність приватного життя. Судді додали, що існують етичні проблеми з тим, як обробляються особисті дані людей, і порадили припинити випробування технології, повідомляє Engadget.

Суд також встановив, що поліція Південного Уельсу (SWP) не зробила достатньо, щоб переконатися, що технологія розпізнавання осіб не є неупередженою. Представник SWP сказав BBC, що не буде оскаржувати вирок, але головний констебль Метт Джукс сказав, що вони знайдуть спосіб «продовжити роботу» не дивлячись на вирок. Неясно, які кроки потрібно зробити SWP, щоб відновити випробування розпізнавання облич і як така технологія буде використовуватися в майбутньому.

Технологія розпізнавання осіб була впроваджена на експериментальній основі в Великобританії з 2016 року: Метрополітен в Лондоні і SWP в Південному Уельсі. У Південному Уельсі система штучного інтелекту сумно відома своєю кількістю помилок. У 2018 році з’ясувалося, що SWP невірно впізнала 2300 осіб як потенційних злочинців.

Нагадаємо, у США підготували законопроект про заборону технологій розпізнавання облич