Стартап Ілона Маска продає технологію, яку визнав небезпечною

Стартап OpenAI, співзасновником якого є Ілон Маск, випустили свій перший комерційний продукт: версію інструменту для генерації тексту, яку компанія вважала небезпечною. Сервіс під назвою «API», дозволяє управляти найпотужнішою версією GPT-3, універсального ШІ для генерації тексту OpenAI, пише inc.

Це складний текстовий алгоритм, який, грунтуючись на наданих йому користувачем словах і пропозиціях генерує новий текст. Автор The Guardian в минулому році, наприклад, скопіював стиль антиутопії Джорджа Оруелла «1984».

Тепер OpenAI хоче використовувати ті ж можливості в комерційних цілях, в тому числі для написання коду і введення даних. Наприклад, якщо замість тексту Оруелла надати алгоритму список назв шести компаній, біржових зведень та дат заснування двох з них, система завершить його, заповнивши відсутні дані для інших компаній.

Темпи прогресу в цій області означають, що часто з’являються нові дивовижні застосування ШІ, як позитивні, так і негативні.

Спочатку компанія не збиралася випускати технологію, але тепер задумалася про релізі закритою бета-версії.

«Ми припинимо доступ до API для явно шкідливих сценаріїв використання, таких як домагання, спам, радикалізація або астротурфінг [маскування того, хто стоїть за повідомленням]. Але ми також знаємо, що не можемо передбачити всі можливі наслідки цієї технології, тому сьогодні ми запускаємо її в закритій бета-версії [тестової версії], а не в загальнодоступній версії».

Фото: Reuters