Стали відомі перші показники швидкості інтернету Starlink Ілона Маска

У червні цього року компанія SpaceX почала бета-тестування супутникового інтернету Starlink. І хоча всі тестувальники, які отримали від компанії обладнання для використання інтернету, підписували угоду про нерозголошення, в інтернеті вже опинилися дані про якість з’єднання Starlink.

Варто зазначити, що результати далекі від обіцяних Ілоном Маском 1 Гбіт/с з затримкою до 35 мілісекунд. На платформі Reddit користувач з Сіетла опублікував скріншоти вимірів Starlink на сервісі Speedtest. Судячи з них, мінімальна затримка склала 21 мс, в той же час максимальна швидкість скачування досягла 45,9 Мбіт/с, а завантаження – 10,1 Мбіт/с.

У користувача з Лос-Анджелеса дані менш позитивні: затримка склала цілих 94 мс, а швидкість завантаження всього – 17 Мбіт/с.

В середньому, судячи з більшості вимірів, затримка знаходиться в діапазоні від 30-40 мс. Такий показник відповідає традиційним провайдерам, які надають зв’язок по оптоволокну. Однак швидкість передачі даних Starlink поки в 20 разів нижчою від заявленої.

Причиною, ймовірно, є поки що недостатня кількість супутників на орбіті і рання стадія роботи всієї системи.

Нагадаємо, SpaceX цього літа почне закрите бета-тестування інтернету Starlink

Фото: SpaceX