США звинувачують Росію в стрільбі з супутника в космосі

США і Великобританія звинуватили Росію в стрільбі з противоспутникової зброї. За даними космічного командування США, були виявлені докази того, що Росія провела неруйнівний тест нової технології. Снаряд був виведений на орбіту апаратом «Космос 2543», одним з двох російських супутників, запущених в листопаді 2019 року.

За інформацією видання «Time», військові США з тих пір пильно стежать за ним і його близнюком («Космос 2542»), особливо після того, як вони наблизилися до військового розвідувального супутника США під назвою KH-11. Офіційні особи США раніше висловлювали стурбованість тим, що російські супутники не ведуть себе відповідно до заявлених місій. Офіційна мета цих супутників – стежити за станом інших російських космічних кораблів на орбіті.

Хоча немає ніяких доказів того, що який-небудь космічний корабель був знищений, голова космічних сил США генерал Джон В. Реймонд засудив цю діяльність.

«Російська супутникова система, що випробувала зброю на орбіті, є тією ж супутниковою системою, про яку ми висловлювали побоювання на початку цього року, коли Росія маневрував поряд із супутником США. Це є ще одним свідченням постійних зусиль Росії по розробці і випробуванню космічних систем і узгоджується з опублікованої військовою доктриною Кремля щодо застосування зброї, яке піддає ризику американські і союзні космічні активи», – заявив він.

Нагадаємо, американські військові вивели на орбіту секретний космоплан

Фото: Reuters