США звинувачують російських військових у створенні комп’ютерного вірусу-зломщика «Дроворуб»

ФБР і АНБ заявили про виявлення нового російського інтернет-вірусу для злому комп’ютерів, передає Unian з посиланням на Reuters. Як повідомляють американські відомства, Головне управління розвідки РФ створило вірус під кодовою назвою «Дроворуб» з метою злому службових комп’ютерів, що використовують операційну систему Linux.

«Системи Linux широко використовуються в системах національної безпеки, Міністерстві оборони та військово-промисловій базі, а також в більш широкому співтоваристві кібербезпеки в цілому. Шкідлива програма може мати широке поширення, якщо фахівці із захисту від вірусів не приймуть заходи проти неї », – вважає головний операційний директор Управління кібербезпеки АНБ Кеппел Вуд.

За даними ФБР і АНБ пряме відношення до створення і використання «Дроворуба» має як мінімум одна група російської розвідки – 85-й Головний центр спеціальної служби (ГЦСС), військова частина №26165.

«Дроворуб» – це комп’ютерний «швейцарський армійський ніж», можливості якого дозволяють кіберзловмиснику виконувати безліч різних функцій, таких як крадіжка файлів віддалено використовуєте комп’ютера жертви », – заявив Стів Гробман, технічний директор компанії McAfee, що займається кібербезпекою.

Нагадаємо, на Twitter здійснена найбільша хакерська атака в історії. Постраждали Маск, Гейтс, Безос, Apple і Uber