В Україні запустився сервіс Spotify. Як ним користуватися?

Сьогодні, 15 липня, в Україні запустився музичний стрімінговий сервіс Spotify. Стрімінг, створений у 2006 році, доcs не працював в Україні та інших пострадянських країнах. 15 липня Spotify офіційно почав роботу в Україні, Росії та ще 14 країнах, в тому числі Албанії, Білорусі та Румунії.

Запуск Spotify особливо актуальний для користувачів Android на тлі закриття сервісу Google Play Music. Замість нього Google пропонує Android-користувачам сервіс YouTube Music, зручність користування яким програє як Google Play Music, так і Spotify.

Особливість Spotify — зручні плейлисти, які додаток пропонує користувачеві. Понад 70% прослуховувань припадає саме на плейлисти, а не на результати пошуку або прослуховування зі сторінки виконавця.

Ціна

Після встановлення сервісом Spotify можна користуватися безкоштовно, але з обмеженнями. Місяць користування преміальним сервісом коштує $4,99 (розцінки Spotify для українців вказані у доларах США), а сімейний пакет, до якого можна підключити до шести учасників, коштуватиме $7,99 на місяць.

До запуску в Україні в Spotify з’явився тариф Premium DUO за $6,49, додатково пропонує послугу «Мікс для двох». Це автоматично оновлюється плейлист для двох користувачів. Для студентів тариф буде коштувати $2,49 на місяць.

Що дає Spotify

Сервіс надає понад 50 мільйонів композицій та чотири мільярди плейлистів з українськими та зарубіжними треками. Нарешті українці зможуть інтегрувати треки з Spotify в Instagram, в тому числі у сторі, Facebook, Tinder та інші додатки. Раніше ці можливості були недоступні в нашій країні.

У Spotify є окремі українські плейлисти: Top Hits Україна, New Music Friday Ukraine, локальні виконавці в жанрі інді, This Is плейлисти місцевих популярних виконавців: This Is ONUKA, This Is Hardkiss, This Is alyona alyona тощо.

Персоналізовані рекомендації складаються на основі плейлистів місцевих і світових артистів, це плейлисти Daily Mix (треки з вашого списку і композиції, які вам можуть сподобатися), Release Radar (нові композиції виконавців, на яких ви підписані або які часто слухаєте, оновлюється щоп’ятниці), незабаром з’явиться плейлист Discover Weekly (новинки на ваш смак).

Для артистів існує платформа Spotify for Artists, що дає статистику за новими релізами в реальному часі. Це допомагає дізнаватися переваги аудиторії та бути на зв’язку з шанувальниками.

Spotify можна завантажити на Android та App Store.