SpaceX звинувачують в порушенні ліцензії під час випробувань міжпланетного корабля Starship

Випробувальний політ космічного корабля Starship компанії SpaceX, що завершився в грудні минулого року вибухом, порушив умови ліцензії Федерального управління цивільної авіації США (FAA).

FAA ініціювало розслідування не тільки вибуху Starship при посадці, а й «відмови SpaceX дотримуватися правил» запуску космічних кораблів

Наступне випробування Starship було заплановано 28 січня, але FAA заборонило запуск, оскільки відомство перевіряла зміни, внесені компанією в заявку на ліцензію.

Ілон Маск залишився розчарованим діями FAA, про що повідомив у Twitter.

«На відміну від авіаційного підрозділу, з яким все добре, космічний підрозділ FAA має принципово несправну структуру регулювання. Їх правила розраховані на кілька неповоротних запусків на рік з декількох державних об’єктів. Дотримуючись цих правил, людство ніколи не добереться до Марса», – написав Маск.

У свою чергу представник FAA Стів Кульм зазначив, що «FAA продовжить роботу зі SpaceX для оцінки додаткової інформації, наданої компанією в рамках її заявки на зміну ліцензії», проте підкреслив, що відомство дасть добро на нові запуски тільки коли переконається, що компанія «зробила необхідні кроки для дотримання нормативних вимог».

Нагадаємо, прототип Starship розбився при посадці