Шкідливе рекламне ПЗ названо головною інтернет-загрозою для українських користувачів

Компанія ESET представила рейтинг найпоширеніших інтернет-загроз за перший квартал 2020 року в Україні. Очолило список рекламне програмне забезпечення, пишет UNIAN.

«Згідно з даними системи зворотного зв’язку ESET LiveGrid, найактивнішим в Україні стало рекламне програмне забезпечення. Варто відзначити, що рекламне ПО поширюється у вигляді небажаних спливаючих вікон з метою збору даних про конкретного користувача, перенаправлення на шкідливі веб-сайти або завантаження шпигунських програм та інших видів шкідливого ПО на пристрій», – пояснюється на сайті компанії.

Зростання шкідливого рекламного ПЗ було зафіксований фахівцями в лютому і березні 2020 року. Така активність пояснюється маніпулюванням шахраями темою пандемії коронавірусу для того, щоб люди втрачали пильність та купувалися на фальшиву рекламу і інші махінації. Основна мета подібного ПО – зараження пристроїв і подальше викрадення особистої інформації і заощаджень користувачів.

«Згідно з даними ESET LiveGrid два місяці поспіль першу і другу позицію займають загрози JS / Adware.Adport і JS / Adware.Subprop відповідно, які дозволяють перенаправляти користувача на рекламні сайти і здійснювати шкідливу активність. Також залишається в українському рейтингу вже раніше відома загроза JS / Adware.Agent.AF, яка була найпоширенішою в минулому році».

Щоб не стати жертвою кібершахраїв, експерти радять користувачам не реагувати на спливаючі рекламні банери, ігнорувати сумнівні посилання в повідомленнях і листах з невідомих адрес, а також оновлювати операційну систему і антивірусне ПЗ до актуальних версій.

Нагадаємо, раніше в даркнеті продавцям заборонили використовувати тему коронавіруса для особистої вигоди.

Фото: Reuters