Що покаже Apple на WWDC 2020: iOS 14, ARM Mac та інші новинки

У понеділок, 22 червня, на Всесвітній конференції розробників WWDC, яка все ж відбудеться, але в безлюдному форматі, компанія Apple покаже всі яблучні новинки сезону. Крім техніки, на виставці представлять новітні версії операційних систем iOS, macOS, watchOS та tvOS.

Очікується, що Apple також оголосить про перехід від процесорів на базі Intel до чіпів ARM, які будуть використовуватися як у макбуках, так і в десктопних комп’ютерах. Нововведення стане одним з найважливіших за історію компанії.

Конференція Apple пройде на тлі критики компанії. Apple зазнала осуду за обмеження, які компанія накладає на сторонні додатки, і за 15- та 30-процентні збори, що їх Apple стягує з покупки додатків та підписок на своїй платформі. Єврокомісія з цього приводу вже ініціювала антимонопольне розслідування стосовно Apple.

Трансляція заходу почнеться о 20:00 за київським часом 22 червня. Подивитися її можна за посиланням.

iOS 14

Нова iOS 14, як повідомляється, орієнтована на продуктивність та стабільність, а не на нові функції. Злив ранньої версії iOS 14 цього року дозволив дізнатися більше деталей про нову iOS, ніж це було попередніми роками.

Ходять чутки, що Apple вперше внесе суттєві зміни у домашній екран iOS. Так, у ньому вперше з’являться  користувацькі шпалери та папки. А новий вигляд меню зробить його більш схожим на меню Android. Але головний слух — про те, що Apple вперше представить віджети для домашнього екрану, від чого компанія давно відмовлялася, крім годинника та дати.

Нові додатки та елементи все ж з’являться, інакше Apple не була б Apple. Згідно з виданням MacRumors, одним з них стане новий фітнес-додаток під кодовою назвою Seymour, який, ймовірно, в остаточному вигляді отримає назву Fit або Fitness. Серед іншого, в ньому буде безліч відеороликів для тренувань.

Також джерела говорять про новий додаток доповненої реальності під кодовою назвою Gobi, нові функції iMessage, функцію CarKey, яка дозволить використовувати iPhone або Apple Watch в якості ключа для розблокування автомобіля, нові функції HomeKit, що дозволяють змінювати кольорову температуру освітлення будинку, і покращені функції для користувачів із втратою слуху.

Для розробників Apple додасть новий API-інтерфейс Clips, який дозволить розробникам публікувати невеликі фрагменти вмісту додатків без необхідності встановлення програми цілком.

iPadOS 14

Операційка для планшетів, в минулому році виділена з iOS, отримає свої окремі оновлення. MacRumors повідомляє, що Apple додасть нову функцію PencilKit, яка перетворюватиме рукописний текст на набраний. Нова функція повинна буде працювати в будь-якому полі введення тексту в iPadOS.

WatchOS 7

Про реалізацію функції відстеження сну в Apple Watch говорять вже не перший рік, і в 2020-му ці чутки спливли знову. Ця функція, як і відстеження рівня кисню в крові, передбачає нові апаратні вимоги, тому неясно, чи реалізують її в WatchOS 7.

Повідомляється, що в новій версії WatchOS з’явиться можливість ділитися індивідуальними циферблатами та покращені можливості батьківського контролю.

ARM

Можливо, найважливіша новина WWDC, це оголошення про перехід Apple на власні чіпи на основі архітектури ARM. Це нововведення викликано побоюваннями Apple з приводу неможливості підвищення продуктивності Intel. Чіпи ARM пропонують помітно кращу продуктивність для задач графіки та штучного інтелекту, більш енергоефективні, що передбачає підвищену автономність. До того ж, вони дають велику автономність самої Apple, яка може розробляти чіпи під свої потреби.

Щоправда, появу Mac на ARM доведеться почекати — перші такі комп’ютери з’являться не раніше 2021 року.