Розумні міста та інтернет речей. Як 5G змінить світ

Під час карантину конспірологи з усього світу пов’язали 5G з поширенням коронавірусного захворювання. У Бірмінгемі, центральній та північній Англії місцеві жителі спалили кілька 5G-вишок, що призвело до зниження якості інтернет-з’єднання. При цьому, на деяких вишках навіть не було обладнання.

Щоб знизити вплив 5G-дисидентів, на YouTube та Facebook видалили акаунт конспіролога Девіда Айка. Він також заявляв, що поширення коронавіруса пов’язано з 5G. Щоб новини та конспірологи-піромани не перекривали адекватну повістку про 5G, редакція «Процесу» вирішила нагадати, що ж хорошого є у новому стандарту зв’язку.

Розумні міста

Якщо всі попередні стандарти зв’язку були орієнтовані швидше на користувачів мобільного зв’язку, то 5G змінить життя більш глобально.

Розгортання 5G, протоколів бездротових стандартів зв’язку LTE-M і NB-IoT для інтернету речей, ущільнення нинішніх мереж LTE, дасть можливість впровадити нові технології, що покращать життя у місті.

5G дозволить скоординувати роботу інтелектуального управління дорожнім рухом, зокрема світлофорами і камерами спостереження. Нові технології дадуть поштовх створенню розумного освітлення вулиць, систем вивезення сміття і кнопок виклику поліції.

Інтернет речей

Про IoT (інтернет речей, Internet of things) звично говорять у контексті «розумного будинку», але можливості цієї технології виходять за рамки побуту. Раніше розвиток IoT стримувався відсутністю необхідних технологій і довіри у людей до IoT — він був долею технофріків.

Разом з 5G поштовх отримає й індустріальний інтернет речей. Він може допомогти налагодити бізнес-процеси, такі як збір даних, відстеження активів і побудова бізнес-моделей. Важливу роль в цьому відіграє розвиток хмарних платформ. Застосування 5G дасть можливість збирати більше даних, обробляти їх і зберігати в хмарі з подальшим використанням.

Експерти виділяють такі напрямки розвитку IoT:

  • платформи інтернету речей поставлятимуть достовірні відомості big data для машинного навчання. На їхній базі можна буде будувати прогнози щодо зростання числа покупців і збільшення прибутку;
  • вертикально інтегровані хмарні M2M-рішення на основі інтернету речей та інших технологій.

Компанії зі списку Fortune 500, серед яких Mitsubishi, вже впроваджують пілотні проекти IoT. Спочатку таке рішення випробовується на одному виробництві, а потім масштабується на інші. Так, штучний інтелект в компаніях пристосують для підтримки та колл-центрів. Штучний інтелект працюватиме з клієнтами через додатки, голосові помічники і смарт-колонки.