П’ять найкращих менеджерів паролів для вашої безпеки

Менеджер паролів — це аналог здорової їжі в інтернеті. Всі знають, що це зручно та корисно, але мало хто користується ними, вважаючи за краще «фастфуд», незахищені та прості паролі.

Зараз браузери підтягують паролі автоматично, та й завжди можна скинути пароль через електронну пошту. Тим паче, паролі періодично потрібно міняти. Але раптово забутий пароль все ж може доставити незручності.

Менеджери паролів не тільки дозволяють їх зберігати, а й допомагають створити, що робить ваше життя в інтернеті менш вразливим до атак кібершахраїв.

Перше питання — чому не користуватися менеджером паролів в браузері? Більшість браузерів пропонують нескладний менеджер, і це краще, ніж використання всюди одного і того ж пароля. Але можливості вбудованого менеджера паролів обмежені.

«Процес» публікує добірку менеджерів паролів, які зможуть полегшити ваш серфінг в інтернеті та роботу.

1Password

This image may contain Text Menu and File

Цей сервіс спочатку був створений для техніки Apple, але потім розширився на платформи Android, Windows і ChromeOS. 1Password існує навіть у вигляді командного рядка, який працює де завгодно, а нещодавно команда анонсувала попередню версію менеджера паролів для Linux.

Особливість 1Password — велике число додаткових функцій. Крім управління паролями, він може працювати як додаток для аутентифікації, а також створює секретний ключ для шифрування — без нього ніхто не зможе розшифрувати ваші паролі. Однак якщо ви його втратите, паролі загублені назавжди.

1Password інтегрований з іншими мобільними додатками — завдяки цьому не потрібно копіювати та вставляти паролі з менеджера в додаток. Режим подорожі на 1Password дозволяє видалити всі конфіденційні дані з пристрою і при перетині кордону повернути їх, що захищає від доступу прикордонників та поліції до паролів.

У 1Password є безкоштовна 30-денна версія, потім доведеться викласти 3 долари на місяць.

Bitwarden

a computer and 2 phones showing a screen of the Bitwarden password dashboard

Ця програма сподобається прихильникам ідеї ПЗ з відкритим вихідним кодом. Bitwarden повністю безкоштовний та працює без обмежень.

У додатку є версії для Android, iOS, Windows, MacOS і Linux, а також розширення для всіх основних браузерів. Фішка цього додатка — напівавтоматичний інструмент для введення пароля. Якщо ви відвідуєте сайт, на якому у вас є кілька акаунтів, значок Bitwarden при натисканні покаже їх список. Це спрощує перемикання між акаунтами, створеними для різних цілей.

Bitwarder — безкоштовний сервіс. За вартість від 10 доларів на рік можна перейти на преміальну версію, яка дає 1 ГБ зашифрованого файлового сховища, двухфакторну аутентифікацію з такими пристроями, як YubiKey, FIDO U2F, Duo, а також звіт про гігієну паролів та стан сховища.

Dashlane

Image may contain Text Menu and Electronics

Від інших менеджерів паролів Dashline вигідно відрізняє наявність сповіщення про злом сайту. Dashlane відстежує інтернет у пошуках витоку або крадіжки даних, а потім попереджає, якщо знайде вашу інформацію.

У Dashlane є десктопна та мобільна версії, але синхронізація між ними можлива лише у преміальному акаунті (5 доларів на місяць). Є 30-денна безкоштовна версія.

Додаток працює на Windows, MacOS, Android, iOS, і Linux.

KeePassXC

This image may contain Word Text and Page

Цей сервіс зберігає зашифровані версії всіх паролів у сховищі, захищеному за допомогою ще одного пароля або ключа. Перевага в тому, що менеджер паролів KeePassXC можна синхронізувати вручну за допомогою Dropbox або інших подібних додатків. Отримати доступ до сховища у хмарі можна з будь-якого пристрою з клієнтом KeePassXC.

Як і Bitwarden, KeepassXC має відкритий вихідний код, що означає, що додаток можна перевірити на наявність критичних недоліків. Програма безкоштовна. Її можна встановити на Windows, MacOS або Linux.

NordPass

Image may contain Electronics Computer Tablet Computer Screen Monitor and Display

NordPass — відносно новий сервіс від компанії-провайдера VPN, NordVPN. Процес установки дуже простий, є версії для всіх основних платформ, в тому числі для Linux, а також для браузерів і мобільних пристроїв.

Безкоштовна версія NordPass має один недолік — відсутність доступної синхронізації. Вона є в 7-денній безкоштовної версії, але, щоб продовжити, доведеться перейти на тарифний план за 36 доларів в рік. Як і сервіс NordVPN, NordPass приймає платежі у криптовалютах.

Крім паролів, додаток NordPass дозволяє зберігати інші особисті дані — адресу, номер телефону тощо.