Прогноз британського фінансиста: що чекає на фінтех після пандемії

«Процес» публікує скорочений переклад блогу британського фінансиста Кріса Скіннера.

Якось мене запитали, як пандемія коронавірусу відіб’ється на майбутньому fintech. Комусь може здатися, що це нудні часи — нічого не відбувається, всі сидять по домівках. Але насправді все змінюється, і з’являються стратегії по виживанню в новому світі.

Деякі з них оперативні та реагують на потреби клієнтів. Chime (американська фінтех-компанія) запропонувала надавати громадянам державні пільги прямо через додаток, в Railsbank створили додаток Lightning Aid для прямої підтримки людей під час кризи. В Credit Kudos розробили інструмент COVID Credit, який дозволяє працюючим не за наймом підтверджувати свої доходи шляхом обміну банківськими даними; Funding Circle допомагає кредитувати через схеми порятунку малого бізнесу (оскільки банки піддаються критиці за надто повільну роботу); і на початку місяця deVere Group розповіла про величезне зростання використання фінтехових додатків — на 72%, оскільки люди почали використовувати безконтактні платежі для безпеки.

Фінтех-компанія Robinhood привернула 200 мільйонів доларів, Revolut завершила раунд фінансування незадовго до карантину, завдяки чому вона стала найдорожчим «єдинорогом» в Європі (5,5 млрд доларів).

Так що все не так тихо. Бізнес все ще ведеться, стартапи все ще розвиваються, і справи йдуть далі.

Але деякі компанії згортають свої стратегії. Згідно з дослідженням, проведеним Швейцарською федерацією блокчейнів, криза змусить закритися чотири з п’яти блокчейн-стартапів.

Я прогнозую, що коронакриза змусить будь-яку непрацюючу фірму закритися. Готівкові гроші — король в цій кризі. Тут маються на увазі не банкноти, а гроші у касі. У тій же мірі борги і витрати є критичним фактором. Будь-яка фірма, яка має нових співробітників, офіси, фізичну інфраструктуру та багато іншого, буде боротися. Будь-яка виплата без надходжень — проблема.

Яка відповідь? Компанії, які правильно поводяться під час кризи, перевершать усі сподівання після пандемії. Компанії, які поводяться як монстри під час кризи, погано ставляться до своїх клієнтів і співробітників, зазнають краху. Буде цікаво побачити, як все це складеться.