Про що Альона Дегрік Шевцова розповіла в інтерв’ю «Голосу Америки»

Вчора «Голос Америки» випустив інтерв’ю з СEO LeoGaming Альоною Дегрік Шевцовою та віце-президентом АУБ Галиною Хейло, які зараз перебувають із робочим візитом у США. Ми зібрали головне з цього сюжету про cashless-трансформацію України, безпеку платежів і перспективи інноваційних фінансових продуктів у нашій країні.

Про поїздку в США і програму Open World Leadership Center

Наш робочий візит в США разом з Асоціацією банком України проходить дуже успішно: за підсумком цього ми вже анонсували вступ до програми стажування українських фахівців від центру лідерства «Відкритий світ», а також запуск своєї окремої програми разом з американськими колегами. Про нього ми зможемо розповісти пізніше.

Інтерес до українського фінансового ринку з боку українського капіталу є, тому в 2021 році можна очікувати нових анонсів і угод в цій галузі.

Про активний розвиток cashless-інструментів

Українці масово переходять на оплати в інтернеті, оплата мобільним балансом також показує стабільне зростання. Про це говорить і статистика міжнародних платіжних систем: зростання онлайн-оплат в 2020 році склало 45%. Більш того – зростає частка карткових платежів і в офлайні: 46% всіх безконтактних оплат в офлайн-магазинах проходить за допомогою смартфона або іншого платіжного девайсу.

Mastercard і Visa, зі свого боку, підтримують ці прискорені пандемією тенденції за рахунок активностей з учасниками ринку щодо розвитку безготівкових платежів. Саме міжнародні платіжні системи стали головним драйвером розвитку cashless-економіки в останні роки.

Про конкурентності та перспективи українського e-commece і fintech-галузі

Американські венчурні фонди зацікавилися українським фінтехом після успіху монобанку. Банківському продукту без відділень на 2020 рік вдалося вийти на 3,2 млн клієнтів з 66% активних карток. Тому плани на досягнення результату в 5 млн клієнтів цілком можуть бути реалізовані вже в 2021 році. Це 100% український капітал, чим не можна не пишатися.

В Україні є інші успішні історії у своїх нішах фінансового ринку. Наприклад, лідери термінального ринку – компанії iBox, EasySoft, Sistema і City24: вони беруть участь як у споживчому ланцюжку оплати послуг, так і в cashless-трансформації, адже є головним джерелом поповнення банківських карток готівкою. Не менш важливий і розвиток мобільних грошей «великої трійки» операторів, адже вони надають безготівкову небанківську альтернативу для великого сегменту клієнтів.

Природно, таке зростання передбачає розвиток захисту платежів. Однак найкращий захист грошей клієнта – особистий досвід самого клієнта, його досвідченість і усвідомленість у питанні фінпослуг, яку активно розвивають і банки, і регулятор.

Нагадаємо, в листопаді 2020 року CEO LeoGaming Альона Дегрік Шевцова була номінована на звання fintech-експерта року від PaySpace Magazine Awards 2020.