Павло Дуров оголосив про закриття проекту TON і криптовалюти Gram

Павло Дуров у своєму офіційному телеграм-каналі заявив про припинення роботи над блокчейн-платформою TON і криптовалютою Gram.

Таке рішення підприємець прийняв після тривалого судового розгляду з Комісією з цінних паперів і бірж США. Американський суд заборонив запуск платформи TON і поширення Gram не тільки на території США, але також і в інших країнах, оскільки і там «громадянин США зможе знайти доступ до TON».

«Це судове рішення має на увазі, що інші країни не мають суверенітету вирішувати, що добре, а що погано для їх власних громадян. США можуть використовувати свій контроль над доларом і глобальною фінансовою системою, щоб закрити будь-який банк або банківський рахунок у світі. Вони можуть використовувати свій контроль над Apple і Google для видалення додатків з App Store і Google Play», – пише Дуров.

Незважаючи на незгоду з рішенням суду, засновник Telegram пообіцяв його виконати, але підкреслив, що залежність громадян і компаній з інших країн від рішень США загрожує великою небезпекою.

«Інші країни не мають повного суверенітету над тим, що вирішувати на їх території. На жаль, ми – 96% населення світу, яке проживає в інших місцях, – залежні від 4%, які проживають в США», – підсумував підприємець.

Також Дуров додав, що технологія TON залишиться доступною для всіх бажаючих, але Telegram не матиме відношення до жодного з майбутніх проектів.

Нагадаємо, Telegram Open Network запустили без участі Павла Дурова і Telegram

Фото: Reuters