Новий Microsoft Edge. Чи варто користуватися браузером, який пропонує Windows

На початку червня корпорація Microsoft випустила оновлену версію браузера Edge для Windows 10. Оновлення отримують користувачі зі збірками 1803, 1809, 1903 та 1909 Windows 10.

Головна відмінність нової версії від оригінального Edge в тому, що вона базується на Chromium. Це проект Google, на якому також працюють браузери Chrome і Opera. Новий Edge працює на тих же рушіях, що й Chrome: це Blink та V8, а старий браузер працював на EdgeHTML і JavaScript Chakra.

Уже близько десяти років Chrome залишається найпопулярнішим браузером у світі завдяки стабільності та зручним розширенням. Через них Chrome затьмарив інші браузери. Розберемося, чи може Edge наблизитися до Chrome за основними показниками.

Швидкість

Порівняємо швидкості завантаження сторінки та виконання дій у Chrome та Edge. Помітної різниці у швидкості роботи браузерів немає, але Edge справляється трохи швидше.

Тест browserbench.org, що імітує багаторазовий запуск симуляції веб-додатка, показує швидкість у 43,9 запусків на хвилину у Chrome проти 55,3 у Edge. Тест speed-battle.com, що вимірює продуктивність Javascript, показав результат 711,07 у Chrome та 1056,61 у Edge.

Висновок: між браузерами немає великої різниці, але у Edge показники вищі.

Використання системи

Незважаючи на всі переваги Google Chrome, в одному він програє — в обсягах використання системи.

При однаковій завантаженні браузерів з відкритими вкладками декількох новинних сайтів, веб-програвача фільмів та сервісів Google, Chrome займав понад 2,5 ГБ ОЗП, а Edge — понад половину гігабайта.

Скорочення обсягу використання пам’яті важливо для ноутбуків з невеликою потужністю, а зниження тротлінга є актуальним для всіх пристроїв — воно дозволяє заощадити час автономної роботи.

Висновок: у цьому параметрі перемагає Microsoft Edge.

Безпека та приватність

У Microsoft Edge при встановленні можна вибрати один з рівнів безпеки, які контролюють можливість відстеження пристрою. Це базовий рівень, збалансований або суворий.

Збалансований — варіант за замовчуванням, який блокує всі потенційно небезпечне. Через це можуть блокуватися деякі сайти. У Google Chrome такий рівень безпеки можна забезпечити за допомогою розширень, сам же браузер за замовчуванням не пропонує таку можливість. Chrome пропонує тільки базовий безпечний режим.

Висновок: у цьому параметрі теж перемагає Microsoft Edge завдяки тому, що налаштування конфіденційності вбудовані у сам браузер.

Підтримка на різних платформах

Google Chrome пропонує підтримку на платформах від Windows 7 та вище, macOS 10.10 та вище, iOS та iPadOS, Chrome OS, Android і Linux.

Microsoft Edge поки підтримує Windows 7 та вище, iOS та iPadOS, Windows Server, macOS 10.12 і вище та Android. Підтримка Linux повинна з’явитися в 2020 році, але поки вона відсутня.

Висновок: Google Chrome на висоті, особливо, якщо ви працюєте на Linux.

Фактично, Edge переміг у трьох категоріях з чотирьох, крім кількості платформ, які підтримує браузер. Оновлений браузер від Microsoft швидше працює, дозволяє економити заряд ноутбука та контролювати приватність. На стороні Chrome — розповсюдженість та рівень інтегрування в усі мобільні та портативні пристрої, що працюють на Windows та Android. Незважаючи на переваги, Edge навряд чи можна назвати конкурентом Chrome, хоча б через відсутність такої ж популярності.