NASA в черговий раз перенесли дату запуску телескопа «Джеймс Вебб»

NASA оголосило нову дату запуску космічного телескопа «Джеймс Вебб» після того, як вона була відстрочена кілька разів через пандемію коронавірусу і деяких технічних проблем, пише Engadget.

Агентство перенесло дату старту з березня 2021 року на 31 жовтня 2021 року, ґрунтуючись на «недавно завершеному графіку оцінки ризиків інтеграції та тестування».

Спочатку запуск апарату «Джеймс Вебб» був запланований на 2018 рік, потім перенесений на травень 2020 року, а потім знову на березень 2021 року через його складні конструкторські потреби і ряд технічних проблем. Тільки в квітні цього року NASA вперше змогло розкрити велике дзеркало телескопа. Існує також невизначеність навколо пандемії, яка може привести до подальших затримок.

Телескоп будується на заміну апарату Хаббл, який давно морально застарів. Він має довшу зону покриття, ніж Хаббл, і значно перевершує його в чутливості, що дає йому можливість виявляти світло від перших галактик, які утворилися після Великого вибуху. «Джеймс Уебб» також можна використовувати для спостереження за атмосферою прилеглих екзопланет в пошуках ознак життя.

Нагадаємо, NASA протестували головне дзеркало телескопа «Джеймс Вебб»

Фото: NASA