NASA переносить терміни розробки місячної програми Artemis

З’явилися нові ознаки того, що програма NASA Artemis може не доставити людей на Місяць в потрібні терміни. The Verge стало відомо, що NASA пересунуло терміни укладання двох контрактів на посадку на Місяць з кінця лютого на 30 квітня, включаючи контракт на систему посадки на Місяць за участю Blue Origin, SpaceX і Dynetics. Космічне агентство заявило, що йому потрібно більше часу для оцінки пропозицій та забезпечення «плавного переходу» від етапу розробки.

Blue Origin працює над посадковим модулем Blue Moon, а SpaceX розробляє ракету Starship. Dynetics будує посадковий модуль у співпраці з Sierra Nevada.

Не можна сказати, що ця новина стала несподіванкою. Конгрес виділив проекту NASA на місію тільки 850 мільйонів доларів замість 3,2 мільярда доларів, які, необхідні для реалізації запланованого приземлення на Місяць в 2024 році. На ситуацію вплинув і догляд адміністратора NASA Джима Бріденстайна після вступу президента Байдена в посаду. У організації просто немає ресурсів, на які вона розраховувала.

Таким чином, шанси на те, що NASA досягне мети в Artemis до 2024 року, стали набагато менше. Нова адміністрація Білого дому зосередила більшу частину своїх ресурсів на боротьбі з негайними кризами, такими як пандемія COVID-19 і пов’язаний з цим економічний спад. Можливо, висадки на Місяць тепер буде приділятися набагато менше уваги, до тих пір, поки обстановка в країні не стане краще.

Нагадаємо, NASA представило правила освоєння Місяця